23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaNieruchomościMaersk rozwija się w Wrocławiu | Główna siedziba w Prologis Park Wrocław...

Maersk rozwija się w Wrocławiu | Główna siedziba w Prologis Park Wrocław III

-

Maersk wynajął 6 207 m2 powierzchni magazynowo-biurowej w budynku DC4 w Prologis Park Wrocław III. 

Maersk Polska jest częścią duńskiego koncernu A.P. Møller-Mærsk A/S. To wiodący gracz w branży transportowej i logistycznej na świecie. Należy do największych morskich operatorów kontenerowych. Operuje w 130 krajach na świecie i zatrudnia ponad 110 tysięcy osób.

Grupa Maersk jest globalnym klientem Prologis i zajmuje obecnie łącznie ponad 617 000 metrów kwadratowych. W Polsce Maersk rozwija swoją działalności od 1991 roku. W związku z dynamicznym rozwojem firmy w okolicach Wrocławia firma zdecydowała się uruchomić swoją główną siedzibę w tym regionie. Wybrała teren Prologis Park Wrocław III. Spółka wynajęła 6 207 metrów kwadratowych powierzchni budynku DC4. Z tego 414 metrów kwadratowych będą stanowiły biura. To pierwszy w Europie kontrakt zawarty pomiędzy tymi firmami. Będzie to także centrum dystrybucyjne produktów dla znanej duńskiej sieci sklepów.

Doskonale znamy wysoką jakość obiektów i obsługi gwarantowane przez Prologis. Współpraca oparta na partnerstwie, zrozumienie naszego biznesu i elastyczność we współdziałaniu sprawiły, że po raz pierwszy w Europie zdecydowaliśmy się wprowadzić pod dachy tak dobrze nam znanych magazynów – podkreśla Krzysztof Paluchowski, Warehouse and Distribution Project Management Manager w Maersk.

Park przyjazny dla biznesu

Budynek DC4 to nowoczesna hala magazynowa o całkowitej powierzchni 49 000 metrów kwadratowych. Jest to jednocześnie największy obiekt spekulacyjny w historii Prologis w Polsce! Został stworzony z myślą o efektywnym łańcuchu dostaw, ekologii, wysokim standardzie, a także o pracownikach. Ten strategicznie położony park logistyczny sąsiaduje z lotniskiem obsługującym bezpośrednie loty do Warszawy, Frankfurtu, Wiednia, Kopenhagi czy Monachium. Wzdłuż parku przebiega zachodnia obwodnica śródmiejska Wrocławia.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!