16.3 C
Wrocław
piątek, 12 czerwca, 2026
Strona głównaBiznesMagdalena Rygiel poprowadzi legnickie Centrum Witelona
reklama

Magdalena Rygiel poprowadzi legnickie Centrum Witelona

-

Legnica, miasto z długimi tradycjami, staje się areną nowoczesnej kultury.

W zabytkowym Teatrze Letnim, po gruntownej rewitalizacji, powstaje Centrum Witelona – ambitny projekt, który ma połączyć naukę, edukację i kulturę. Na jego czele stanie Magdalena Rygiel, postać znana z lubińskiego świata mediów.

Magdalena Rygiel, to nazwisko, które w ostatnich latach pojawiało się w kontekście lubińskiej telewizji. Teraz przenosi swoje doświadczenia na nowy grunt. Jej wybór na dyrektora Centrum Witelona to z jednej strony ukłon w stronę doświadczenia w zarządzaniu instytucjami kultury, z drugiej – pewna zagadka. Czy osoba związana przede wszystkim z mediami poradzi sobie z tak złożonym projektem, który ma ambicje stać się naukowo-kulturalnym centrum regionu?

Centrum Witelona to nie tylko budynek, to przede wszystkim pomysł. Pomysł na stworzenie miejsca, które będzie przybliżało dorobek jednego z najwybitniejszych polskich naukowców średniowiecza – Witelona. Jego „Traktat o Optyce” był lekturą obowiązkową dla takich gigantów jak Kopernik czy Leonardo da Vinci. Teraz, w Legnicy, jego myśli mają zyskać nowe życie, dzięki interaktywnej wystawie „OKO. Perspektywa Przyszłości”.

Chcesz mieć wpływ na to, o czym piszemy? Jesteś ekspertem lub masz wiedzę na temat, który mógłby zainteresować naszych czytelników? Podziel się nim: redakcja@forcenews.pl

reklama

Targi, konferencje, szkolenia

Znajdź kluczowe targi i konferencje. Inwestuj w siebie i buduj swoją pozycję w branży.

reklama

POLECANE TARGI I KONEFRENCJE

reklama

POLECANE WYDARZENIA SPORTOWE