Legnica, miasto z długimi tradycjami, staje się areną nowoczesnej kultury.
W zabytkowym Teatrze Letnim, po gruntownej rewitalizacji, powstaje Centrum Witelona – ambitny projekt, który ma połączyć naukę, edukację i kulturę. Na jego czele stanie Magdalena Rygiel, postać znana z lubińskiego świata mediów.
Magdalena Rygiel, to nazwisko, które w ostatnich latach pojawiało się w kontekście lubińskiej telewizji. Teraz przenosi swoje doświadczenia na nowy grunt. Jej wybór na dyrektora Centrum Witelona to z jednej strony ukłon w stronę doświadczenia w zarządzaniu instytucjami kultury, z drugiej – pewna zagadka. Czy osoba związana przede wszystkim z mediami poradzi sobie z tak złożonym projektem, który ma ambicje stać się naukowo-kulturalnym centrum regionu?
Centrum Witelona to nie tylko budynek, to przede wszystkim pomysł. Pomysł na stworzenie miejsca, które będzie przybliżało dorobek jednego z najwybitniejszych polskich naukowców średniowiecza – Witelona. Jego „Traktat o Optyce” był lekturą obowiązkową dla takich gigantów jak Kopernik czy Leonardo da Vinci. Teraz, w Legnicy, jego myśli mają zyskać nowe życie, dzięki interaktywnej wystawie „OKO. Perspektywa Przyszłości”.

