31.4 C
Wrocław
poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaKulturaMahamaya Electronic Devices | Premiera w Warszawie

Mahamaya Electronic Devices | Premiera w Warszawie

-

26 czerwca na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie odbędzie się polska premiera „Mahamaya Electronic Devices”, najnowszej sztuki Iwana Wyrypajewa.

Spektakl, który zachwycił publiczność w Londynie i Mołdawii, to dynamiczne i prowokujące do refleksji przedstawienie, które bada granice ludzkiej świadomości i stawia pytania o istotę społeczeństwa, psychologii, filozofii, technologii i sztucznej inteligencji.

Bezpretensjonalna forma, głęboka treść

Aktorzy nie wcielają się w role, lecz prowadzą ze sobą dialog, niczym medium przekazujące uniwersalne pytania i refleksje. Ta bezosobowa forma potęguje transowy charakter spektaklu, w którym muzyka elektroniczna i wizualizacje dopełniają hipnotyzującą narrację. Widzowie stają się aktywnymi uczestnikami przedstawienia, konfrontując się z własnymi myślami i doświadczeniami.

Sztuka w cieniu wojny

„Mahamaya Electronic Devices” powstawała w cieniu wojny w Ukrainie. Reżyser Iwan Wyrypajew, skazany zaocznie przez rosyjski sąd na 8 lat więzienia za rzekomą dezinformację, nie mógł osobiście nadzorować prób. Mimo to spektakl nie ucieka od trudnych tematów, dotykając aspektów wojny, dyktatury i uchodźstwa.

Międzynarodowa współpraca

„Mahamaya Electronic Devices” to dzieło międzynarodowego zespołu artystów, połączonych ideą Fundacji TEAL HOUSE, promującej holistyczny rozwój człowieka. Spektakl współtworzą m.in. Antigone Duchesne, Gladston Mahib, Philippe Tłokiński, Elizaveta Burmakova i Catalina Cazacu.

Premiera

Polska premiera „Mahamaya Electronic Devices” odbędzie się 26 i 27 czerwca o godzinie 19:00 na Dużej Scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie. Więcej na stronie www.mahamaya.io.

Dodatkowe informacje

Reżyseria i scenariusz: Iwan Wyrypajew
Muzyka: Jacek Jędrasik
Scenografia: Mila Gogenko
Kostiumy: Katarzyna Lewińska
Oprawa graficzna: Full Metal Jacket
Produkcja: Big Water
Uwaga: Spektakl odbywa się w języku angielskim.

O autorze

Iwan Wyrypajew (ur. 1974) to rosyjski dramaturg i reżyser, znany z autorskich przedstawień łączących elementy teatru, muzyki i sztuk wizualnych. Laureat wielu nagród, m.in. Paszportu „Polityki”. W Polsce mieszka od kilkunastu lat.

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!