29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaZdrowieMarcin Drozd nowym dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu

Marcin Drozd nowym dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu

-

11 września 2023 roku rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, prof. Piotr Ponikowski, powołał Marcina Drozda na stanowisko dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Marcin Drozd jest lekarzem internistą i kardiologiem, absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Ukończył także studia MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu, największą placówką ochrony zdrowia na Dolnym Śląsku, związany jest od 2019 roku. Przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. medycznych. Jest także cenionym nauczycielem akademickim, który dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi adeptami medycyny. Od kilku lat jest członkiem European Society of Cardiology oraz Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Dyrektor Marcin Drozd jest także społecznikiem zaangażowanym w działania dla seniorów. Od 2016 roku jest członkiem Rady Fundatorów Fundacji „Wspierajmy Seniorów”.

Misją nowego dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu jest kontynuacja doskonałej opieki zdrowotnej. Konkurs na to stanowisko został rozstrzygnięty 11 września 2023 roku.

Źródło: USK Wrocław

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!