31.4 C
Wrocław
poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaKulturaMaro powraca do Polski z koncertem we Wrocławiu

Maro powraca do Polski z koncertem we Wrocławiu

-

22 września 2024 roku w Sali Czerwonej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu odbędzie się wyjątkowy koncert portugalskiej multiinstrumentalistki, autorki tekstów i producentki – Maro.

Artystka, która w maju 2022 roku reprezentowała Portugalię na Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem „Saudade, saudade”, powraca do Polski. 

Maro ma na swoim koncie sześć albumów studyjnych, a jej talent docenili m.in. Jacob Collier, z którym współpracowała podczas światowej trasy koncertowej Djesse Vol. 2, oraz Jessie J, Charlotte Cardin i ¿Téo?, dla których występowała jako support.

Artystka znana jest również z nietuzinkowego projektu „ITSAME, MARO!”, w ramach którego na swoim kanale YouTube nagrywała utwory zdalnie z różnymi muzykami z całego świata. Wśród 100 nagrań znalazły się kolaboracje z takimi gwiazdami jak Eric Clapton, Lennon Stella, The Paper Kites, Pablo Alborán, Lizzy McAlpine czy Madison Cunningham.

Najnowszy album Maro, zatytułowany „hortelã”, to intymna i minimalistyczna odsłona jej najnowszych piosenek, utrzymana w folkowo-akustycznej stylistce. Nagrany w większości w języku portugalskim, album powstał we współpracy z katalońskimi gitarzystami Darío Barroso i Pau Figueres.

Maro to bez wątpienia jedna z najciekawszych i najbardziej wszechstronnych artystek na współczesnej scenie muzycznej. Jej koncert we Wrocławiu to niepowtarzalna okazja, aby na żywo poczuć magię jej muzyki i talentu.

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!