czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaSportPanthers Wrocław kontra Berlin Thunder | European League of Football

Panthers Wrocław kontra Berlin Thunder | European League of Football

-

Panthers Wrocław zainaugurowali sezon European League of Football znakomitym zwycięstwem nad Berlin Thunder.

W ekscytującym meczu Polacy pokonali rywali 49:39, a spotkanie na wrocławskiej Tarczyński Arena śledziło ponad 15 tysięcy kibiców, co stanowi rekordową frekwencję na meczu domowym w historii Panthers.

Emocje do samego końca

Mecz z Thunder był od początku pełen dramaturgii. Obie drużyny prezentowały wysoki poziom gry i walczyły punkt za punkt. Do przerwy Panthers prowadzili 28:22, a po trzeciej kwarcie przewaga wzrosła do 35:26. Berlin Thunder nie oddał jednak pola bez walki i w czwartej kwarcie zbliżył się do rywali na 42:39. W końcówce Panthers zachowali jednak zimną krew i pewnie dowieźli zwycięstwo do końca, pokonując rywali 49:39.

Nie tylko mecz

Przed meczem i w przerwie kibice mogli liczyć na dodatkowe atrakcje. Odbyły się spotkania z Janem Błachowiczem, mistrzem UFC, oraz raperami Tede, O.S.T.R.-em i Sariusem. Błachowicz otworzył spotkanie rzutem monetą, a w przerwie raperzy zagrali koncert.

Przed Panthers Wrocław dwa kolejne mecze domowe. 1 czerwca wrocławianie zmierzą się ze Stuttgart Surge, a 9 czerwca zagrają z Vienna Vikings. Oba mecze odbędą się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.