29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaBiznesEkologia | ESG | OZEMiasto Wrocław i InPost rozszerzają współpracę o kolejne działania proekologiczne

Miasto Wrocław i InPost rozszerzają współpracę o kolejne działania proekologiczne

-

Miasto Wrocław i InPost podpisały porozumienie, które rozszerza ich dotychczasową współpracę o kolejne działania proekologiczne.

W ramach porozumienia InPost zobowiązał się do udostępnienia Miastu danych z 65 czujników jakości powietrza, które już zainstalował na terenie Wrocławia. Docelowo ma ich być 100. Wyniki pomiarów będą wykorzystywane do monitorowania jakości powietrza w mieście i podejmowania działań mających na celu jej poprawę.

InPost kontynuuje akcję zazielenienia maszyn Paczkomat. Do końca 2023 r. na terenie Wrocławia pojawi się kolejnych 10 zielonych Paczkomatów. Maszyny będą obsadzone tylnymi ścianami bluszczem oraz zielonymi dachami z rosnącym na nich rozchodnikiem.

Wspólne działania we Wrocławiu to dowód, że przyjęta przez InPost strategia nie jest jedynie teorią, ale praktyką. Cieszymy się na kolejny rok współpracy z miastem, które tak jak my rozumie potrzebę wspólnych działań w obszarze ekologii i ochrony środowiska – mówi Marta Zalewska, dyrektor ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City.

Ponadto firma po raz drugi przekaże 250 tys. zł na program stypendialny dla studentów wrocławskich uczelni, którzy w swojej działalności zajmują się tematyką ochrony środowiska, gospodarki odpadami, zrównoważonej mobilności. Stypendia będą przyznawane w dwóch kategoriach: naukowej i społecznej.

InPost zainstaluje również na terenie Wrocławia 10 ładowarek do samochodów elektrycznych. Ich lokalizacje są już zatwierdzone. Trwają procedury związane z ich zainstalowaniem.

Dla InPost ekologia jest kluczowym elementem strategii biznesowej. Firma stawia na rozwiązania, które ograniczają emisję dwutlenku węgla. Urządzenia InPost na terenie Wrocławia są obsługiwane przez 70 samochodów elektrycznych. 

Źródło: UM Wrocław

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!