25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaEdukacjaMiędzynarodowe konferencje naukowe w Łukasiewicz - PORT we Wrocławiu

Międzynarodowe konferencje naukowe w Łukasiewicz – PORT we Wrocławiu

-

Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii we Wrocławiu organizuje serię międzynarodowych konferencji naukowych. Wydarzenia odbędą się we wrześniu i październiku.

Konferencje są organizowane przez Centrum Nauk o Życiu i Biotechnologii. To jedno z trzech centrów badawczych działających w Łukasiewicz – PORT. Centrum skupia się na neurobiologii, onkologii i biotechnologii. Dodatkowo prowadzi projekty badawcze o istotnym znaczeniu cywilizacyjnym. Zaawansowana infrastruktura laboratoryjna umożliwia realizację badań na światowym poziomie. Dzięki temu centrum współpracuje z partnerami krajowymi i zagranicznymi.

PORT for Health: Neuroscience 2023

Konferencja PORT for Health: Neuroscience 2023 jest trzecią edycją corocznego spotkania organizowanego przez Instytut Łukasiewicza. Odbędzie się w dniach 4-6 września 2023 r. i jest poświęcone chorobom mózgu. Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać ponad 20 wykładów ekspertów z Europy i USA. Tematy dotyczą wykorzystywania modeli komórkowych i zwierzęcych oraz metod obliczeniowych w badaniach neuropsychiatrii, neurodegeneracji i zaburzeń neurometabolicznych. Konferencja ma formułę hybrydową. Więcej informacji na stronie: www.health.port.org.pl.

17th International Symposium on Integrative Bioinformatics (IB 2023)

Symposium IB 2023, odbędzie się w dniach 6-8 września. Skupi się ono na związku między informatyką a naukami przyrodniczymi. Tematyka obejmuje eksplorację danych biomedycznych, biologię syntetyczną i systemową, wizualizację danych i zarządzanie informacją laboratoryjną. Wykłady plenarne będą rownież prezentowane przez znanych naukowców. Na przykład prof. dr Tim Beißbarth, prof. Janusz Bujnicki, dr Keywan Hassani-Pak  a także prof. dr Anna Matuszyńska. Więcej na stronie: www.ib2023.port.org.pl.

19th International Symposium on Bioinformatics and Applications (ISBRA 2023)

Konferencja ISBRA 2023 odbędzie się w dniach 9-12 października i jest poświęcona bioinformatyce. Spotkanie jest międzynarodowym forum wymiany pomysłów i wyników badań z zakresu bioinformatyki i biologii obliczeniowej. Ponadto prelegenci, w tym dr Teresa Przytycka, przedstawią innowacyjne metody, narzędzia i techniki analizy danych biologicznych. Konferencja ma również formę hybrydową. Więcej na stronie: www.port.lukasiewicz.gov.pl/en/conference-isbra-2023.

Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz – PORT

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!