niedziela, 14 kwietnia, 2024
patronat medialny
Strona głównaSportMiędzynarodowe Mistrzostwa w Jeździe Bez Ogłowia

Międzynarodowe Mistrzostwa w Jeździe Bez Ogłowia

-

reklama

Blisko 50 zawodników z Polski, Czech i Holandii weźmie udział w Międzynarodowych Mistrzostwach w Jeździe Bez Ogłowia. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-10 września we Wrocławiu.

W tym roku zawody odbędą się już po raz 10. i zostaną rozegrane na terenie hali jeździeckiej Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice. Do udziału w zawodach zgłosiła się rekordowa liczba uczestników: 49 zawodników, 44 konie, w tym zmiksowane 51 zgłoszonych par koń-jeździec. Do programu zawodów łącznie zgłoszono 60 przejazdów w trzech konkurencjach: ujeżdżenie, skoki, liberty trial.

Zawodnicy przyjechali do Wrocławia z całego kraju (m.in.: z woj. pomorskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego i oczywiście z dolnośląskiego). Najmłodszy jeździec ma 12 lat, najstarszy 53 lata. U zgłoszonych koni te proporcje wyglądają następująco, najmłodszy koń liczy sobie 5 lat, najstarszy – 19.

Te zawody łączą nurt jeździectwa naturalnego ze szkołami klasycznymi. Startują w nich amatorzy i zawodowcy różnych dyscyplin sportu jeździeckiego.

Oprócz zawodów odbędzie się również 9 dzień wyścigowy sezonu 2023 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. W programie znalazło się 7 gonitw, które rozegrane zostaną na dystansach płaskich. Dwie z nich to gonitwy uczniowskie, przeznaczone dla jeźdźców, którzy nie wygrali więcej niż 10 (uczeń) lub 25 (starszy uczeń) gonitw. Łącznie przez cały dzień na torze zobaczymy 53 konie na co dzień trenowane na Partynicach oraz na warszawskim Służewcu.

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

Źródło: Wrocławski Tor Wyścigów

patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

Azja Południowo-Wschodnia to region pełen tajemnic, kontrastów i zapierających dech w piersiach widoków. Od tętniących życiem metropolii po idylliczne plaże i egzotyczne dżungle, każdy...