25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneLegnicaMiędzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Świat pod Kyczerą"

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą”

-

Już po raz dwudziesty szósty, w dniach od 30 czerwca do 9 lipca, Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” zaprasza na niezwykłe wydarzenie – Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą”.

Wśród uczestników festiwalu nie zabraknie gości z odległych miejsc. Reprezentanci Afryki i Azji, takich jak Senegal, Maroko, Tajlandia i Indie, przeniosą nas w magiczne światy swoich tradycji. Meksyk będzie reprezentował Amerykę Północną, a przedstawiciele Czech, Rumunii, Gruzji i Macedonii Północnej przybliżą nam bogactwo kultur europejskich.

Nie tylko koncerty będą głównymi atrakcjami festiwalu. Na Dolnym Śląsku, w miejscowościach takich jak Oleśnica, Szprotawa, Polkowice, Liście, Wołów, Polanica Zdrój, Chobienia, Zamienice, Legnica i Legnickie Pole, odbędą się także barwne korowody i animacje. To niezwykła okazja, aby zanurzyć się w folklorystycznym świecie różnych kultur.

Jednym z najważniejszych wydarzeń festiwalu będzie koncert galowy, który odbędzie się 3 lipca o godzinie 16:30 na dziedzińcu Akademii Rycerskiej w Legnicy. Warto przybyć wcześniej, około godziny 15:30, aby zobaczyć malowniczy korowód, który ruszy spod Kościoła Najświętszej Marii Panny. To niepowtarzalna okazja, aby doświadczyć kolorowych tradycji i unikalnej atmosfery tego wyjątkowego festiwalu.

Źródło: Legnickie Centrum Kultury

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!