23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaKultura8. Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius

8. Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius

-

Przed nami ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius.

Festiwal Silesius pierwszy raz odbył się w maju 2016 roku jako wydarzenie towarzyszące Wrocławskiej Nagrodzie Poetyckiej Silesius . Od trzech lat wręczenie Nagrody odbywa się podczas wspólnej gali z Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus. Zaś pierwszego dnia Festiwalu poznajemy nominowanych do Nagrody Silesius w kategorii Debiut i Książka oraz nazwisko laureatki/laureata nagrody za całokształt pracy twórczej. Ogłoszenie to zainauguruje także tegoroczną edycję Festiwalu (15 maja o 17.00). Tuż po nim troje członków jury Nagrody przybliży sylwetkę osoby nagrodzonej Silesiusem 2023 za całokształt.

Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius
Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius

Majowy festiwal i październikową galę nagród łączą ponadto m.in. odbywające się przez cały rok Salony Silesiusa, lekcje poetyckie, czy przedsięwzięcia realizowane w sieci. Ten całoroczny wymiar i różnorodność działań wyróżnia wrocławskie święto poezji na tle innych podobnych inicjatyw w kraju. Festiwal Silesius można uznać za jedyne tak wielowymiarowe przedsięwzięcie literackie w Polsce.

Tegoroczna edycja MFPS potrwa aż siedem dni, od 15 do 21 maja. Większość festiwalowych wydarzeń tradycyjnie odbędzie się w Prozie – klubie Wrocławskiego Domu Literatury. 

Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Większość wydarzeń będzie także transmitowana na żywo online na profilach na Facebooku: Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius, Wrocławski Dom Literatury, Wrocław Miasto Literatury.

Cały program tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius znaleźć można na stronie www.silesius.wroclaw.pl/festiwal.

Źródło: Wrocławski Dom Literatury

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!