26.2 C
Wrocław
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaNieruchomościMieszkania w dużych miastach coraz droższe

Mieszkania w dużych miastach coraz droższe

-

Zainteresowanie zakupem mieszkań i domów w Polsce wciąż rośnie. W sierpniu 2023 roku liczba wyszukiwań mieszkań na sprzedaż w serwisie Otodom była o 43% wyższa w porównaniu do ubiegłego roku.

W zestawieniu z blisko 300% skokiem liczby złożonych wniosków kredytowych można mówić o gorączce związanej z programem BK2%.

Oferta mieszkań na sprzedaż w Polsce kurczy się. W 7 największych miastach na rynku pierwotnym i wtórnym znaleźć można było nieco ponad 41 000 tysięcy mieszkań spełniających kryteria programu. To blisko 2000 mniej niż wyniosła liczba wniosków o kredyty hipoteczne w samym lipcu br.

W największych ośrodkach miejskich takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław odsetek mieszkań na sprzedaż spełniających kryteria programu BK2% nie przekracza 10% całej oferty. W przypadku 3-pokojowych mieszkań w cenie do 600 tys. zł jest to zaledwie 14%.

Osoby dysponujące mniejszym budżetem i poszukujące nieruchomości w kwocie do 600 tys. zł w ramach programu Bezpieczny Kredyt 2% mają w czym wybierać poza największymi miastami. W miastach wojewódzkich takich jak Zielona Góra, Białystok, Rzeszów, Lublin, Gorzów Wlkp., Kielce czy Rzeszów, ponad 20% ofert mieszkań na sprzedaż jest dostępnych w cenie do 600 tys. zł.

Źródło: Otodom

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!