niedziela, 14 kwietnia, 2024
patronat medialny
Strona głównaNieruchomościMieszkaniówka w Polsce w 2023 roku - spadki i wzrosty

Mieszkaniówka w Polsce w 2023 roku – spadki i wzrosty

-

reklama

Mimo że w pierwszych ośmiu miesiącach 2023 roku na rynku mieszkaniowym w Polsce odnotowano spadki, to obserwuje się powolne odbudowywanie wyników.

W razie braku negatywnych wydarzeń ekonomicznych i legislacyjnych, odbudowa ta może być widoczna już w początkach przyszłego roku.

W sierpniu 2023 roku rozpoczęto budowę 18 tys. mieszkań, co oznacza wzrost o 11% w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wzrost ten był napędzany przez sektor deweloperski, który rozpoczął budowę 16% więcej mieszkań niż w lipcu. Inwestorzy indywidualni rozpoczęli budowę 2% mniej mieszkań niż w poprzednim miesiącu.

W pierwszych ośmiu miesiącach 2023 roku wydano 131,1 tys. pozwoleń na budowę mieszkań, co oznacza spadek o 32,3% w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku. W tym samym okresie deweloperzy otrzymali 85,6 tys. pozwoleń na budowę, co oznacza spadek o 35,4%. Inwestorzy indywidualni otrzymali 41,6 tys. pozwoleń na budowę, co oznacza spadek o 28,7%.

Eksperci prognozują, że w 2023 roku na rynku mieszkaniowym w Polsce nastąpi powolne odbudowywanie wyników. Wpływ na to będą miały m.in.:

  • obniżka stóp procentowych,
  • stabilizacja cen materiałów budowlanych,
  • wprowadzenie programu „Bezpieczny Kredyt 2%”.

Źródło:

patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

Azja Południowo-Wschodnia to region pełen tajemnic, kontrastów i zapierających dech w piersiach widoków. Od tętniących życiem metropolii po idylliczne plaże i egzotyczne dżungle, każdy...