29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaKulturaMiłoszewski powraca do Hydropolis

Miłoszewski powraca do Hydropolis

-

Zygmunt Miłoszewski, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy, powraca z kolejną częścią swojej bestsellerowej trylogii dla dzieci „Hydropolis”.

Drugi tom, zatytułowany „Walcz”, zadebiutował na rynku 8 listopada. Z tej okazji autor spotka się z czytelnikami w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 16 listopada 2023 r. o godz. 18.30. Prowadzić je będzie Jacek Antczak, dziennikarz i prezenter telewizyjny. Podczas wydarzenia Miłoszewski opowie o powieści, odpowie na pytania czytelników i podpisze książki.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Można je dokonać wyłącznie elektronicznie poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.

W drugim tomie „Hydropolis” poznajemy Emmę, nastoletnią mieszkankę Czwartej Kolonii. Dziewczyna ma jedno marzenie – pozostać niewidzialną dla wszystkich. Musi jednak wyjść z cienia, żeby skonfrontować się z rówieśnikami, rządzącymi kolonią Starszymi, okrutnym rytuałem Czterech Śmierci, a przede wszystkim – własnymi niepewnościami i słabościami. Czy wystarczy jej sił, kiedy dojdzie do prawdziwej próby? Czy odważy się podjąć ryzyko, żeby ratować przyjaciół? I czy uda jej się – razem z bohaterami pierwszego tomu – odkryć mroczny sekret podwodnego świata?

„Hydropolis” to fascynująca powieść o dorastaniu, odwadze i przyjaźni. Jej autor, Zygmunt Miłoszewski, jest laureatem wielu nagród literackich, w tym Nagrody Literackiej Nike. Jego książki są tłumaczone na kilkanaście języków, a także ekranizowane.

Źródło: MPWiK

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!