12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneElektroniczna legitymacja emeryta i rencisty - pożegnanie z plastikiem

Elektroniczna legitymacja emeryta i rencisty – pożegnanie z plastikiem

-

W dzisiejszych czasach coraz więcej dokumentów przechodzi do świata cyfrowego. Nie inaczej jest z legitymacją emeryta i rencisty, która od początku 2023 roku jest dostępna w wersji elektronicznej.

mLegitymacja to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które pozwala potwierdzić uprawnienia emeryta lub rencisty do świadczeń zdrowotnych, a także skorzystać z ulg, np. ze zniżek na bilety komunikacyjne.

Jak pobrać mLegitymację?

Aby pobrać mLegitymację, należy najpierw zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację mObywatel. Następnie należy zalogować się do aplikacji za pomocą profilu zaufanego ePUAP lub bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu się w zakładce „Dokumenty” należy wybrać „mLegitymacja” i postępować zgodnie z instrukcją.

Kto może pobrać mLegitymację?

mLegitymację mogą pobrać wszyscy emeryci i renciści, którzy nabyli prawo do świadczeń od początku 2023 roku. Osoby, które wcześniej otrzymały tradycyjną legitymację plastikową, również mogą pobrać mLegitymację. Obie wersje legitymacji są ważne i można z nich korzystać równolegle.

Dlaczego warto pobrać mLegitymację?

mLegitymacja to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które oferuje wiele korzyści. Oto kilka z nich:

  • Zawsze przy sobie – mLegitymację można mieć zawsze przy sobie w telefonie, bez obaw o to, że zgubiemy lub uszkodzimy tradycyjny dokument.
  • Bezpieczeństwo – mLegitymacja jest zabezpieczona przed fałszerstwem i kradzieżą danych.
  • Wygoda – mLegitymację można szybko i łatwo zweryfikować za pomocą aplikacji mObywatel.

Elektroniczna legitymacja emeryta i rencisty to nowoczesne i wygodne rozwiązanie, które ułatwia życie wielu osobom. Jeśli jeszcze nie masz mLegitymacji, to warto pomyśleć o jej pobraniu.

Źródło: ZUS

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...