12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaEdukacjaMłodzi informatycy ratują sparaliżowany portal redakcji - Gra "Cybertron"

Młodzi informatycy ratują sparaliżowany portal redakcji – Gra „Cybertron”

-

Hakerzy przejęli portal lokalnej redakcji, ale nadzieję na odzyskanie kontroli daje międzynarodowy zespół młodych informatyków. Politechnika Wrocławska i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego organizują grę „Cybertron”, sprawdzającą umiejętności uczniów z cyberbezpieczeństwa i infrastruktury krytycznej.

„Cybertron” to zespołowa gra dla uczniów szkół średnich, której celem jest budowanie świadomości zagrożeń w sieci, nauka radzenia sobie z nimi. Hakerzy zablokowali portal lokalnej redakcji, uniemożliwiając publikację nowych wiadomości. Dziennikarze muszą więc sięgnąć po tradycyjne medium – gazetę papierową.

Cyberbezpieczeństwo to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów na naszej uczelni. Dlatego bardzo się cieszę, że znów będziemy gościć młodych pasjonatów, którzy być może w przyszłości zostaną naszymi studentami. Warto się zgłosić, bo przygotowaliśmy dla Was naprawdę ciekawe zadania, których rozwiązanie wcale nie będzie takie proste, jak się wydaje. Przyjdźcie i sprawdźcie sami – mówi rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Arkadiusz Wójs.

Gra „Cybertron” składa się z zadań terenowych i części informatycznej. Uczestnicy muszą odnaleźć wiadomości, hasła i wykonać niezbędne zdjęcia. Eliminacje online odbędą się w czerwcu, a finał zaplanowany jest na wrzesień.

„Cybertron” to fascynująca gra, rozwijająca umiejętności młodych ludzi w cyberbezpieczeństwie. To innowacyjna inicjatywa, która podkreśla znaczenie edukacji i świadomości w tym obszarze.

Eliminacje do konkursu w formule online zaplanowano w dniach 17-18 czerwca, w finał odbędzie się w terminie 26-28 września na Politechnice Wrocławskiej. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 czerwca na stronie www.cybertron.edu.pl.

Źródło: PWr

 

 

 

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...