12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaEkologiaMłodzież w akcji: "plogging" - łączenie sportu i ekologii

Młodzież w akcji: „plogging” – łączenie sportu i ekologii

-

Już po raz szósty Mercedes-Benz Manufacturing Poland zaprasza uczniów z powiatu jaworskiego, legnickiego, świdnickiego i wałbrzyskiego do wspólnych działań na rzecz ochrony przyrody. W konkursie Eko Gwiazda/edycja Jawor, zadaniem uczestników jest nakręcenie krótkiego filmu promującego postawy proekologiczne. Tym razem tematem jest „plogging”, czyli sport połączony ze sprzątaniem najbliższej okolicy. 

„Plogging” to termin określający połączenie treningów biegowych z dbaniem o środowisko. Termin pochodzi od szwedzkiego słowa „plocka upp”, czyli „podnosić”, „zbierać” i angielskiego „jogging” – „biegać”. Jego pomysłodawcą jest Erik Ahlström, który połączył aktywność fizyczną ze zbieraniem śmieci. Inicjatywa zyskała popularność w Szwecji w 2016 r., a obecnie jest już praktykowana w różnych częściach świata. Dziś to nie tylko bieganie, ale często po prostu zwykły spacer, marsz, czy jazda na rowerze powiązana z dbaniem o środowisko.

W Mercedes-Benz Manufacturing Poland już wiemy, że młodzi ludzie chcą i potrafią dbać o środowisko. Liczba uczestników naszego konkursu „Eko Gwiazda/edycja Jawor” z roku na rok jest coraz większa. Dlatego tym razem chcemy zachęcić młodzież z okolicznych szkół ponadpodstawowych do połączenia troski o planetę z aktywnością fizyczną. Ruch redukuje napięcie i stres nagromadzone w ciągu dnia, a jeśli przy tym możemy zrobić kilka dodatkowych przysiadów podnosząc śmieci i wrzucając je do odpowiedniego pojemnika, to dlaczego tego nie połączyć? – mówi Jörg Schmalenbach, CEO Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

To już szósta jaworska edycja konkursu Eko Gwiazda organizowana przez Mercedes-Benz Manufacturing Poland. Do udziału w nim zaproszeni są uczniowie wszystkich szkół ponadpodstawowych z powiatu jaworskiego, legnickiego, świdnickiego i wałbrzyskiego. Podobnie, jak w poprzednich latach zadaniem uczestników jest nakręcenie krótkiego filmu promującego postawy proekologiczne. Tym razem tematem jest „plogging”, czyli sport połączony z dbaniem o środowisko.

Termin przesyłania zgłoszeń to 29 maja 2023 r. Zwycięzca otrzyma smartwatch. Nagrodzeni zostaną także wszyscy finaliści. Szczegółowe informacje o projekcie, w tym regulamin, są dostępne na stronie www.jawor.ekogwiazda.pl.

Źródło: Mercedes-Benz Manufacturing Poland

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...