niedziela, 3 marca, 2024

Mobilne punkty badań mammograficznych na Dolnym Śląsku

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

W lipcu wybrane sklepy Kaufland zostaną wyposażone w mobilne punkty badań mammograficznych. Dodatkowo, mammobusy zawitają do Oławy, Świdnicy, Wałbrzycha i Wrocławia województwa dolnośląskiego. Dzięki Programowi Profilaktyki Raka Piersi kobiety w wieku 50-69 lat mogą skorzystać z bezpłatnej mammografii.

Bezpłatne badanie mammograficzne jest dostępne dla kobiet, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały na raka piersi. Aby skorzystać z mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Rejestracja obejmuje weryfikację pacjenta w systemie Narodowego Funduszu Zdrowia. Wszystkie kobiety, które spełniają kryteria programu, są uprawnione do udziału w badaniu. Pracownice sieci Kaufland mogą również wykonać badania w czasie pracy.

Bezpłatną mammografię można przeprowadzić co dwa lata. Jednak dla kobiet z grupy ryzyka, posiadających mutację genów BRCA1 lub BRCA2, możliwe jest badanie co dwanaście miesięcy. Roczne badanie mammograficzne jest również dostępne dla kobiet, u których stwierdzono przypadki nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u matki, siostry lub córki.

Poniżej prezentujemy listę lokalizacji mammobusów (parkingi przy sklepach Kaufland):

  • 06.07 – Świdnica, ul. Ceglana 2 – Geneva Trust
  • 06.07 – Wałbrzych, ul. Długa 4B – Geneva Trust
  • 13.07 – Oława, ul. Jarosława Iwaszkiewicza 4 – Geneva Trust
  • 26-27.07 – Wrocław, ul. Długa37/47 – LUX MED
  • 27-28.07 – Wrocław, ul. Bardzka 1A – LUX MED
  • 28-31.07 – Wrocław, ul. Legnicka 62A – LUX MED

Kaufland angażuje się w inicjatywy społeczne, umożliwiając bezpłatne badania mammograficzne. Mobilne punkty badań mammograficznych dostępne w sklepach oraz w wybranych miastach województwa dolnośląskiego są częścią zaangażowania społecznego. 

Szczegółowy harmonogram punktów badań mammograficznych znajduje się na stronie internetowej www.firma.kaufland.pl/odpowiedzialnosc/zaangazowanie-spoleczne.html. 

Źródło: Kaufland

NAJNOWSZE

POLECAMY