25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaZdrowieMobilny program KTG - bezpłatne badania dla ciężarnych wrocławianek

Mobilny program KTG – bezpłatne badania dla ciężarnych wrocławianek

-

Mieszkanki Wrocławia mogą skorzystać z nowej edycji miejskiego programu mobilnego badania KTG (kardiotokografii). Projekt umożliwia bezpłatne wypożyczenie bezprzewodowych urządzeń do telemedycznego badania KTG Carebits od 36. tygodnia ciąży.

Inicjatywa ma na celu ocenę dobrostanu płodu poprzez monitorowanie czynności serca płodu oraz skurczów macicy. Umożliwia on wczesne wykrycie ewentualnych problemów, takich jak niedotlenienie dziecka czy wady serca.

Program mobilnego badania KTG skierowany jest do mieszkanek Wrocławia, które znajdują się w 36. tygodniu ciąży pojedynczej i są objęte stałą opieką lekarza ginekologa lub położnej. Program będzie realizowany do 8 grudnia 2023 r.

Jak dołączyć do programu?

Aby wziąć udział w programie, należy zgłosić się pod numer telefonu +48 22 308 03 00 w godzinach 8:00 – 16:00. Zgłoszenia są weryfikowane na bieżąco przez personel ginekologiczno-położniczy. Po pozytywnej weryfikacji uczestniczka otrzymuje kod umożliwiający bezpłatne zamówienie dostawy urządzenia kurierem oraz korzystanie z usługi medycznej. Informacje dotyczące warunków uczestnictwa w programie są udzielane pod powyższym numerem telefonu.

Aby skorzystać z usługi konieczne jest zainstalowanie bezpłatnej aplikacji medycznej Carebits na urządzeniu mobilnym. Aplikacja ta umożliwia zdalne wykonywanie badań kardiotokograficznych oraz przesyłanie ich wyników do Centrum Monitoringu Położniczego. Centrum działa w trybie 24/7. W przypadku wykrycia nieprawidłowości w zapisie, pracownicy centrum niezwłocznie kontaktują się z przyszłą mamą.

Korzyści dla uczestniczek programu

Po każdym poprawnie przeprowadzonym badaniu zapis KTG w formie graficznej (z analizą techniczną i cyfrową) jest wysyłany na adres mailowy uczestniczki programu. Dodatkowo, opis badania jest udostępniany w aplikacji oraz przekazywany w wiadomości mailowej i SMSowej.

Źródło: UM Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!