29 C
Wrocław
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneMPK Wrocław zaprasza producentów do konsultacji rynkowych

MPK Wrocław zaprasza producentów do konsultacji rynkowych

-

MPK Wrocław ogłosiło wstępne konsultacje rynkowe dotyczące autobusów wodorowych. Przewoźnik chce w ten sposób przygotować się do przetargu na zakup lub dzierżawę tych pojazdów, aby wprowadzić nowy, zeroemisyjny napęd do swojego taboru.

Celem konsultacji jest pozyskanie niezbędnych informacji z rynku, które pomogą w opracowaniu specyfikacji dla nowych autobusów wodorowych. MPK Wrocław chce mieć pewność, że zakupy taborowe zostaną przeprowadzone skutecznie i ekonomicznie, a wdrożenie „wodorowców” będzie sprawnie zorganizowane dzięki zdobytej specjalistycznej wiedzy technicznej.

Napęd wodorowy to przyszłość komunikacji miejskiej. Zdajemy sobie sprawę, że odejście od napędów konwencjonalnych jest kolejnym krokiem w budowaniu nowoczesnego i ekologicznego transportu miejskiego. To istotny element długofalowej strategii rozwoju MPK. Zależy nam, aby z czasem na wrocławskich ulicach jeździło takich pojazdów możliwie jak najwięcej – mówi prezes MPK Wrocław Witold Woźny.

Autobusy wodorowe wyróżniają się przede wszystkim swoją zeroemisyjnością. Dzięki dużemu zasięgowi i szybkiemu tankowaniu, są one atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych pojazdów w przestrzeni miejskiej.

Konsultacje pozwolą również na dokładne zaplanowanie przetargu i opisanie szczegółów zamówienia. MPK Wrocław będzie w stanie dokładniej określić wielkość zakupu, harmonogram oraz formę pozyskania nowego taboru.

Producentów zainteresowanych udziałem w konsultacjach prosimy o przesłanie zgłoszeń do 30 czerwca. Przewoźnik planuje zakończenie rozmów pomiędzy sierpniem a wrześniem.

Należy jednak zauważyć, że to nie jest jedyna inwestycja MPK Wrocław w nowy tabor. Po wakacjach na ulicach miasta pojawią się pierwsze, zupełnie nowe autobusy marki Mercedes eCitaro z napędem elektrycznym. Przewoźnik zakupił trzynaście takich pojazdów, które będą obsługiwać linię „K”. Dzięki temu linia ta stanie się całkowicie zelektryfikowaną trasą autobusową w stolicy Dolnego Śląska.

MPK Wrocław konsekwentnie inwestuje w nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, wprowadzając zeroemisyjne autobusy wodorowe i elektryczne pojazdy. Celem jest zapewnienie mieszkańcom Wrocławia czystej i przyjaznej dla środowiska komunikacji miejskiej.

Źródło: MPK Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!