10.4 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesEkologia | ESG | OZEMural oczyszczający powietrze. Artystka Zuzanna Wollny łączy sztukę z ekologią

Mural oczyszczający powietrze. Artystka Zuzanna Wollny łączy sztukę z ekologią

-

Wrocławskie Centrum Południe to nie tylko nowoczesne biurowce, ale również przestrzeń, w której sztuka łączy się z ekologią. W ramach kompleksu powstał gigantyczny mural o powierzchni ponad 700 metrów kwadratowych, który oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń.

Mural zaprojektowała Zuzanna Wollny, znana lokalna artystka. Przedstawia on różnorodną faunę i florę Wrocławia, w tym m.in. drzewa, ptaki, motyle i jelenie. Malunek powstał przy użyciu farb fotokatalitycznych, które pod wpływem promieni słonecznych i wilgoci rozkładają zanieczyszczenia powietrza, takie jak spaliny samochodowe, dwutlenek siarki czy opary rozpuszczalników.

Chcemy, żeby nasze inwestycje miały miastotwórczy charakter i wnosiły wartość dodaną dla lokalnej społeczności – mówi Agnieszka Zawada-Biszczad, menadżer projektu w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. – Centrum Południe jest jednym z najlepszych przykładów takiego podejścia.

Mural w Centrum Południe jest w stanie oczyszczać powietrze z zanieczyszczeń w ilości odpowiadającej 12 drzewom. Jego działanie zostało potwierdzone przez badania przeprowadzone przez Politechnikę Wrocławską.

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!