12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaKulturaMusica Polonica Nova - nowe horyzonty muzyki

Musica Polonica Nova – nowe horyzonty muzyki

-

Zapraszamy na festiwal Musica Polonica Nova, który prezentuje najnowszą polską muzykę poważną.

Tegoroczna edycja skupia się na temacie inspiracji, płynnych granicach i łączeniu różnych dziedzin sztuki. Festiwal odbędzie się w dniach 10-14 kwietnia 2024r. we Wrocławiu. 

Muzyka w dialogu z kulturą

Festiwal Musica Polonica Nova to nie tylko koncerty. To także przestrzeń do refleksji nad rolą muzyki w dzisiejszym świecie. W tym roku organizatorzy stawiają pytania o wpływ kultury popularnej na muzykę współczesną, o znaczenie interdyscyplinarnych projektów i o rolę kompozytora w XXI wieku.

Punkty zamiast koncertów

Program festiwalu skonstruowany jest w sposób nielinearny. Zamiast tradycyjnych koncertów, organizatorzy proponują „punkty” – krótkie wydarzenia muzyczne, które można dowolnie łączyć i komponować w indywidualny plan festiwalowy.

Cykl „71/42”

Ważnym elementem programu będzie cykl „71/42”, prezentujący kompozycje studentów Akademii Muzycznej w Łodzi. Numery kierunkowe Łodzi i Wrocławia symbolizują połączenie dwóch ośrodków muzycznych i dają szansę młodym twórcom na zaprezentowanie swoich dzieł szerokiej publiczności.

Współpraca z Teatrem Polskim w Podziemiu

W ramach festiwalu odbędzie się również spektakl „Finnegans W/Fake” w reżyserii Michała Zadary. Sztuka łączy w sobie muzykę Wojtka Blecharza, tekst Jamesa Joyce’a i sonorystykę warstwy tekstowej, tworząc unikalne doświadczenie artystyczne.

Kompozytorzy rezydenci

Tegoroczną edycję festiwalu wyróżnia obecność dwójki kompozytorów rezydentów: Marty Śniady i Artura Zagajewskiego. Oboje sięgają po inspiracje z różnych dziedzin sztuki, tworząc muzykę, która jest nie tylko piękna, ale również skłania do refleksji.

Musica Polonica Nova to festiwal otwarty dla wszystkich, niezależnie od muzycznego wykształcenia. Organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń edukacyjnych, które pomogą w odbiorze współczesnej muzyki poważnej.

Źródło: NFM

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...