29 C
Wrocław
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaKulturaMuzeum Architektury we Wrocławiu zdobywa Grand Prix i 1. nagrodę w Konkursie...

Muzeum Architektury we Wrocławiu zdobywa Grand Prix i 1. nagrodę w Konkursie Sybilla 2022

-

Muzeum Architektury we Wrocławiu otrzymało najbardziej prestiżowe wyróżnienia w polskim muzealnictwie – Grand Prix i 1. nagrodę w 43. Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2022!

Gala 43. Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2022 odbyła się wczoraj, 31 maja, na Zamku Królewskim na Wawelu. Jury, któremu przewodniczył dra hab. Michał Woźniak z Katedry Zabytkoznawstwa i Muzealnictwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, przyznało dwukrotnie nagrody Muzeum Architektury we Wrocławiu. Nagrodzono dwuletni program edukacyjny Laboratorium Architektury: Sybillą w kategorii Edukacja oraz Grand Prix konkursu. Wyróżnienia odebrali dyrektor Muzeum Architektury, Michał Duda, oraz pomysłodawczynie i koordynatorki projektu, Agnieszka Gola i Patrycja Mazurek z działu edukacji MA.

Od samego początku planowaliśmy zaprosić do tego projektu dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami intelektualnymi, wzroku i słuchu. Dlatego wiedzieliśmy, że nie mogą to być zwyczajne wykłady o teorii i historii architektury, a zajęcia, które angażują wszystkie zmysły i które całkowicie zmieniają perspektywę postrzegania architektury — mówiła Agnieszka Gola.

Program Laboratorium Architektury przełamuje tradycyjne spojrzenie na architekturę jako wznoszenie budowli i łączenie określonych stylów. Jego celem jest zachęcenie dzieci do dostrzegania architektury za pomocą wszystkich zmysłów, a nie tylko wzroku. Podczas zajęć dzieci mają okazję eksperymentować i poznawać architekturę poprzez węch, słuch i dotyk. 

Efektem dwuletniego programu Laboratorium Architektury jest publikacja, która stanowi kompendium wiedzy, doświadczeń i ćwiczeń służących nauczycielom do tworzenia własnych lekcji z zakresu edukacji artystycznej. Książkę można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej Muzeum Architektury.

To już drugie Grand Prix przyznane Muzeum Architektury we Wrocławiu w ciągu ostatnich 4 lat!

Źródło: MA Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!