29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaKulturaDolnośląski Konkurs Filmowy

Dolnośląski Konkurs Filmowy

-

Rozpoczął się nabór do Dolnośląskiego Konkursu Filmowego. Jego celem jest wyłonienie projektów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, które uzyskają wsparcie finansowe.

W szesnastu dotychczasowych edycjach DCF dofinansowało niemal 90 produkcji. W tym takie tytuły jak „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, „Powrót do tamtych dni” Konrada Aksinowicza, „Moje wspaniałe życie” Łukasza Grzegorzka czy „Sonata” Bartosza Blaschke.

Dolnośląski Konkurs Filmowy
Dolnośląski Konkurs Filmowy (źródło: DCF)

Komisja konkursowa przy wyborze projektów będzie się kierowała nie tylko ich potencjałem artystycznym, ale także wartością promocyjną dla Dolnego Śląska. Ważne jest więc, aby dofinansowane filmy były realizowane w dolnośląskich plenerach i przy udziale lokalnych artystów czy członków ekipy filmowej. Projekty można zgłaszać do 19 maja.

W tej chwili w produkcji jest 12 filmów dofinansowanych w poprzednich latach z Dolnośląskiego Funduszu Filmowego. W marcu na ekrany wszedł film „Święty” w reżyserii Sebastiana Buttnego. Już w maju podczas festiwalu Millennium Docs Against Gravity wrocławska reżyserka Agnieszka Zwiefka pokaże swój niezwykły dokument „Vika”, do którego zdjęcia były realizowane między innymi w dolnośląskich uzdrowiskach. Kolejną produkcją, która czeka na premierę jesienią, będzie „Kajtek Czarodziej” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. Zdjęcia do filmu powstawały we Wrocławiu oraz innych zakątkach Dolnego Śląska. Niebawem ruszą także zdjęcia do najnowszego filmu Krzysztofa Skoniecznego „Wrooklyn Zoo” dofinansowanego w ubiegłorocznym konkursie – mówi Magdalena Klich-Kozłowska, dyrektorka Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Wszystkie filmy dofinansowane ze środków Dolnośląskiego Funduszu Filmowego są koprodukcjami Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Do tej pory powstało prawie 90 filmów, m.in. nominowany do Oscara „Twój Vincent” w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, „Dolina Bogów” w reż. Lecha Majewskiego, „Ułaskawienie” w reż. Jana Jakuba Kolskiego, „Fuga” w reż. Agnieszki Smoczyńskiej czy „Ciemno, prawie noc” w reż. Borysa Lankosza.

Fundatorami Dolnośląskiego Funduszu Filmowego są samorządy województwa dolnośląskiego i miasta Wrocławia.

Regulamin konkursu, wzór wniosku oraz inne materiały znajdują się na stronach: www.wroclawfilmcommission.pl oraz www.dcf.wroclaw.pl.

Źródło: DCF

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!