12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaBiznesZłote hity 2023 - Polacy wybierają z klasą!

Złote hity 2023 – Polacy wybierają z klasą!

-

Eksperci rynku złota ujawniają, że w 2023 roku to jednouncjowe sztabki złota zdobyły serca Polaków, stając się niekwestionowanym bestsellerem.

To już kolejny rok, kiedy ta wyjątkowa forma inwestycji cieszy się największym zainteresowaniem na rodzimym rynku, a na jej popularność wpływa kilka kluczowych czynników.

Jedna uncja, wiele zalet

Mniejsze sztabki także zdobywają uznanie, mimo korzystniejszej ceny za gram w przypadku popularnych „jednouncjówek”. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy poszukują podzielności złota. Różnorodność opcji na rynku spełnia oczekiwania różnych inwestorów.

Monety – klasyka, która trwa

Nie można pominąć także popularnych monet, takich jak Australijski Kangur, który od lat jest najczęstszym wyborem polskich inwestorów. Dostępne w różnych wariantach, od 1/2 do 1/10 uncji, te monety zyskują popularność mimo nieco wyższej ceny w mniejszych gramaturach. Jednak większość nabywanych monet to te pełno-uncyjne, zawierające 31,1 gramów czystego złota.

Małe sztabki świetnie sprawdzają się jako prezenty. Gdy ktoś chce komuś sprezentować sztabkę złota, niekoniecznie będzie to od razu 1 uncja. W zależności od okazji i zasobności portfela, na prezent kupowane są sztabki 1-, 2-, 5- oraz 10-gramowe – mówi Marta Dębska, ekspertka rynku złota, Goldsaver.pl.

Rewolucja w świecie zakupów złota

Rok 2023 przyniósł również przełom na polskim rynku złota dzięki premierze sklepu internetowego Goldsaver.pl. To innowacyjne rozwiązanie umożliwia zakup jednej uncji królewskiego kruszcu „po kawałku”, pozostawiając inwestorowi swobodę decydowania o wysokości i częstotliwości zakupów. Sklep, który wystartował w kwietniu 2023 roku, zdobył ogromną popularność, a liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 30 tysięcy już w grudniu ubiegłego roku.

W świecie złota, wybór jest bogaty, a Polacy zdecydowanie wybierają produkty, które spełniają ich oczekiwania. Inwestycje w kruszec stają się bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej.

Źródło: Goldenmark

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...