12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaTurystykaNajpopularniejsze kierunki na Boże Narodzenie

Najpopularniejsze kierunki na Boże Narodzenie

-

W biurach podróży już można rezerwować wyjazdy na Boże Narodzenie i Sylwestra. Polacy chętnie wybierają w tym roku kraje muzułmańskie, a także egzotyczne kierunki.

W pierwszej połowie listopada biura podróży odnotowały znaczący wzrost liczby rezerwacji na świąteczne wyjazdy. W tym roku aż 20% rezerwacji zimowego wypoczynku obejmuje właśnie Boże Narodzenie i Sylwestra. To znacznie więcej niż w 2022 roku, kiedy ten odsetek wynosił 13%.

Najpopularniejszym kierunkiem na świąteczne wyjazdy jest Egipt (52% wszystkich rezerwacji). To wynik niemal dwukrotnie lepszy niż w analogicznym okresie 2022 roku, kiedy Egipt wybierało 26% klientów.

Głównym powodem popularności Egiptu jest niska cena. Przeciętny koszt tygodniowego wypoczynku w Hurghadzie w wariancie przelot, hotel 4, wyżywienie all inclusive wynosi 3500 zł. To o 1000 zł mniej niż w ubiegłym roku.

Na drugim miejscu pod względem popularności znajduje się Turcja. Na ten kierunek decyduje się 12% klientów. Średni koszt świątecznego wypoczynku w Turcji wynosi 2500 zł. To również mniej niż w 2022 roku, kiedy wynosił 3100 zł.

Wśród pozostałych popularnych kierunków na świąteczne wyjazdy znajdują się:

  • Zanzibar (8% rezerwacji)
  • Dominikana (5% rezerwacji)
  • Emiraty Arabskie (4% rezerwacji)
    Grecja (3% rezerwacji)

Warto zauważyć, że w tym roku znacznie wzrósł odsetek klientów, którzy wybierają na Boże Narodzenie i Sylwestra egzotyczne kierunki. W 2022 roku ten odsetek wynosił 10%, a w tym roku już 15%. To spowodowało, że średni koszt świątecznego wypoczynku z biurami podróży wzrósł z 4200 zł do 4460 zł.

Narciarze czekają na śnieg

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych kierunków na świąteczne wyjazdy nie ma Włoch ani Austrii. To o tyle zrozumiałe, że miłośnicy białego szaleństwa czekają na komunikaty śniegowe zanim zdecydują się o spędzeniu świąt w górach.

Na razie narciarskie święta i Nowy Rok w górach to w sumie ok 2% rezerwacji. Oferty z wyżywieniem HB i z własnym dojazdem w renomowanych ośrodkach (Val di Sole, Ankogel – lodowiec Moeltall, Ski Juvel czy Wilder Kaiser Brixental w Tyrolu) zaczynają się od 1800 zł. Warto zauważyć, że to ok. 400 – 500 zł więcej niż trzeba zapłacić za analogiczne wyjazdy na grudniowe rozpoczęcie sezonu czy w niskim sezonie w styczniu.

Źródło: Travelplanet

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...