27.7 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaBiznesEkologia | ESG | OZENajwiększa miejska łąka kwietna we Wrocławiu

Największa miejska łąka kwietna we Wrocławiu

-

Wrocław zyskuje nową oazę przyrody i kolorów. Fundacja Łąka we współpracy z firmą Echo Investment uruchomiła największą miejską łąkę kwietną na obszarze prawie 5,5 tysiąca metrów kwadratowych. To ekologiczne dzieło przyrody powstało przy ulicy Na Ostatnim Groszu i już przyciąga uwagę mieszkańców.

Zachodnia część Wrocławia staje się symbolem nowoczesnego życia miejskiego, łącząc wygodną komunikację z atrakcjami dla pracujących i mieszkających w okolicy. Nowa łąka kwietna to idealne uzupełnienie tego dynamicznego otoczenia. Usytuowana w okolicach biurowca West 4 Business Hub, ta kolorowa łąka nie tylko dodaje naturalnego piękna, ale także ma kluczowe znaczenie dla ochrony środowiska.

Barwne kwiaty, które zakwitły na łące, nie tylko cieszą oko, ale również spełniają istotne funkcje ekologiczne. Wspierają bioróżnorodność, pomagają w regulacji temperatury w upalne dni, przeciwdziałają suszom i tworzą naturalne bariery antysmogowe. To przykład, jak harmonijna interakcja z przyrodą może przynieść korzyści zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska.

Ekologiczna wspólnota

West 4 Business Hub, oprócz funkcji biurowych, staje się symbolem zaangażowania w ekologię. To nie tylko przestrzeń pracy, ale również otwarta przestrzeń dla wszystkich mieszkańców Wrocławia. Twórcy łąki kwietnej i otoczenia biurowca pragną zaangażować zarówno pracowników, jak i mieszkańców miasta w tematykę ekologii i zmian klimatu.

Jesteśmy świadomi środowiskowej wagi naszego biznesu i zależy nam na odpowiedzialnym rozwoju miast. Dlatego zwracamy dużą uwagę na ograniczanie śladu węglowego oraz maksymalizację efektywności energetycznej budynków. Często przy okazji naszych inwestycji angażujemy się w tworzenie zieleni, która uatrakcyjnia miejski krajobraz i ma pozytywny wpływ na klimat – mówi Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w Echo Investment.

Fundacja Łąka oraz Echo Investment organizują cykl bezpłatnych wydarzeń, które wprowadzą mieszkańców Wrocławia w tajniki ekologii i ochrony środowiska. Zainteresowani mogą wziąć udział w warsztatach o makrofotografii, wykładach na temat znaczenia łąk dla miast, czy spacerach po łące z nauką o roślinach. To doskonała okazja, by zdobyć wiedzę i jednocześnie spędzić czas w otoczeniu naturalnej zieleni.

Daty i rejestracja na wydarzenia

22.08 (wtorek)
10:00-13:00 – warsztaty o makrofotografii z Jerzym Kryszakiem, aktorem i fotografem.

Zapisy: www.evenea.pl/pl/wydarzenie/spotkajmysienalacewest4jerzykryszak1

23.08 (środa)
10:00-11:00 – warsztat praktyczny z Fundacją Łąka o znaczeniu łąk dla ekosystemu miast.
11:00-12:00 – wspólny spacer po łące, nauka roślin i zbieranie nasion łąkowych.

Zapisy: www.evenea.pl/pl/wydarzenie/spotkajmysienalacewest4fundacjalaka1

24.08 (czwartek)
15:00-15:30 – wykład Fundacji Łąka o przemianie dziedzińca Uniwersytetu w Cambridge.
16:00-16:30 – wykład o odpowiedzialności i dbaniu o ekologię w biznesie.
16:30-17:30 – wykład Jerzy Kryszak i wernisaż wystawy zdjęć.

Zapisy: www.evenea.pl/pl/wydarzenie/spotkajmysienalacewest4wernisaz3

Zapraszamy do udziału we wspólnych wydarzeniach, które odbędą się w przestrzeni West 4 Business Hub przy ul. Na Ostatnim Groszu 3. Dla uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody, takie jak domy dla owadów i torebki nasion łąkowych.

Źródło: Echo Investment

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!