12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalnePolacy obawiają się dalszego wzrostu cen, ale nie rezygnują z korzystania z...

Polacy obawiają się dalszego wzrostu cen, ale nie rezygnują z korzystania z najnowszych technologii

-

W najnowszym badaniu firmy Deloitte Polacy wyrazili obawy o dalszy wzrost cen, zwłaszcza żywności i paliw. Jednocześnie coraz więcej Polaków korzysta z najnowszych technologii, w tym smartfonów 5G.

Według badania, 70% Polaków spodziewa się dalszego wzrostu cen najczęściej kupowanych produktów. Jest to wzrost o 20 punktów procentowych w porównaniu z poprzednim miesiącem. Największy wzrost cen przewidują Polacy w przypadku alkoholu i tytoniu (65%), a także żywności (70%).

Obecne tempo wzrostu cen sprawia, że 37% badanych martwi się o swoje oszczędności. W porównaniu z poprzednim miesiącem odsetek ten nie zmienił się.

Chociaż Polacy obawiają się dalszego wzrostu cen, to jednak nie rezygnują z korzystania z najnowszych technologii. W ramach badania eksperci Deloitte zapytali Polaków o preferencje dotyczące korzystania z telefonów komórkowych.

Wyniki ankiety pokazują, że 97% Polaków posiada smartfon. Co więcej, już co drugi polski użytkownik smartfona posiada urządzenie właśnie w technologii 5G. Użytkownicy smartfonów 5G nie zmienili znacząco swoich nawyków związanych z korzystaniem z telefonu, mimo że sieć 5G umożliwia szybki przesył danych. Największy wzrost zainteresowania dotyczy oglądania transmisji na żywo. Aż 40% użytkowników smartfonów 5G twierdzi, że robi to częściej niż w przypadku poprzednich urządzeń. 

38% użytkowników planuje zakup smartfona 5G w przyszłości, ale o 3 punkty procentowe więcej respondentów nie ma jeszcze sprecyzowanych planów zakupowych. Głównym powodem, dla którego użytkownicy nie planują zakupu smartfona 5G, jest to, że uważają, że nie potrzebują jego możliwości. 40% respondentów twierdzi, że wszystkie czynności może wykonywać na telefonie nieposiadającym dostępu do 5G. 20% nie ma jeszcze sprecyzowanych planów zakupowych, a 17% uważa smartfony 5G za zbyt drogie.

Źródło: Deloitte

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...