23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWrocławNoc IT | Bezpieczeństwo danych w erze cyberataków

Noc IT | Bezpieczeństwo danych w erze cyberataków

-

W dzisiejszych czasach, kiedy cyberataki i kradzieże danych stają się coraz powszechniejsze, ochrona informacji jest nieodzowna.

Według danych Grupy InfoSecurity, już co 10 sekund zagrażają firmom ataki ransomware. Przewiduje się, że do roku 2031 będą miały miejsce co drugą sekundę. W odpowiedzi na te zagrożenia, konieczne jest wdrożenie strategii bezpieczeństwa opartych na zaawansowanych rozwiązaniach do przechowywania i zabezpieczania danych.

Jak skutecznie chronić swoje zasoby i środowisko IT? Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Noc IT”. 20 czerwca, o godzinie 17:45 rozpocznie się 24. edycja tego wydarzenia, którego organizatorem jest Centrum Kompetencyjne AB SA.

Agenda „Nocy IT”: Bezpieczeństwo danych na pierwszym planie

„Noc IT” ma ciekawą agendę, skupiającą się na tematyce bezpieczeństwa danych. Na uczestników czekają trzy prezentacje ekspertów, które pozwolą poszerzyć wiedzę na temat zaawansowanych rozwiązań oferowanych przez firmę Dell. Oto główne tematy wystąpień:

I. DELL Enterprise Portfolio – czyli co w DELLowej trawie piszczy
Radosław Janka przedstawi najnowsze trendy i innowacyjne rozwiązania oferowane przez firmę Dell w ramach jej portfolio.

II. DataDomain – nowy poziom bezpieczeństwa Twoich danych
Łukasz Lisatowicz przybliży uczestnikom rozwiązanie Data Domain, które zapewnia skuteczną ochronę danych. Opowie również o koncepcji cyfrowego bunkra, podnoszącej poziom bezpieczeństwa informacji.

III. VxRail – hiperkonwergencja w wydaniu DELLa
Artur Ponikowski omówi aktualne aspekty i trendy dotyczące polityk pamięci masowej. Przedstawi porównanie tradycyjnych rozwiązań serwerowych HA z rozwiązaniami programowej pamięci masowej SDS. Ponadto, na przykładzie technologii VxRail, zaprezentuje koncepcję HCI i jej korzyści.

Wiedza, networking i niepowtarzalna atmosfera

„Noc IT” to nie tylko miejsce zdobywania wartościowej wiedzy. To także okazja do nawiązania kontaktów i wymiany wiedzy z profesjonalistami, administratorami, inżynierami i architektami systemów. Spotkania z cyklu „Noc IT” odbywają się w swobodnej i przystępnej atmosferze sprzyjającej budowaniu relacji i rozwojowi branżowych kontaktów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak ze względu na duże zainteresowanie organizator uruchomił zapisy. Aby zapewnić sobie miejsce, warto skorzystać z formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: www.nocit.pl. Tam również można znaleźć szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz sylwetki prelegentów.

Źródło: AB

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!