18.2 C
Wrocław
niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaTurystykaNowa górska trasa kolejowa na Dolnym Śląsku: Świdnica - Jedlina-Zdrój

Nowa górska trasa kolejowa na Dolnym Śląsku: Świdnica – Jedlina-Zdrój

-

Od 24 czerwca mieszkańcy Dolnego Śląska będą mieli dostęp do nowej górskiej trasy kolejowej, która umożliwi podróż ze Świdnicy do Jedliny-Zdroju.

Otwarcie trasy pozwoli na dogodny i bezpieczny dojazd koleją do atrakcyjnych turystycznie terenów na Dolnym Śląsku. Po ponad 20 latach znów wsiądziemy do pociągu z 5 atrakcyjnych przystanków. 

Nowe przystanki na trasie

W ramach odbudowy linii kolejowej Świdnica-Jedlina-Zdrój, mieszkańcy będą mieli możliwość podróżowania pociągami z pięciu nowych przystanków:

  • Bystrzyca Górna,
  • Lubachów,
  • Zagórze Śląskie,
  • Jugowice
  • Jedlina-Zdrój.

Dodatkowo, w ramach rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025, zostaną otwarte dwie nowe stacje: Burkatów i Jedlina-Zdrój Centrum. To oznacza jeszcze większą dostępność kolei dla mieszkańców Dolnego Śląska. Już od 8 czerwca dostępny będzie nowy przystanek Boguszów Gorce Dzikowiec, a od niedzieli Świdnica Zawiszów.

Korekta rozkładu jazdy na czas wakacji

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał w okresie wakacji, od 11 czerwca do 2 września. To doskonała okazja dla podróżujących, aby skorzystać z nowych połączeń i cieszyć się pięknymi krajobrazami Gór Sowich i Wałbrzyskich. Dzięki dostępności kolejowych środków transportu, podróżowanie stanie się jeszcze wygodniejsze i bardziej ekologiczne.

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!