12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaBiznesProducent sprzętu gastronomicznego z nową inwestycją w Gminie Miękinia

Producent sprzętu gastronomicznego z nową inwestycją w Gminie Miękinia

-

Soda Pluss, producent sprzętu gastronomicznego, otrzymał decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W ramach inwestycji o wartości ponad 5,3 mln zł spółka rozbuduje swoje przedsiębiorstwo w Krępicach.

Nowa hala produkcyjna będzie przeznaczona do produkcji metalowych mebli i ciągów gastronomicznych. Spółka planuje również specjalizować się w produkcji hybrydowych oporowo-mikrofalowych urządzeń do podgrzewania posiłków.

Wiele lat w branży gastronomicznej sprawiło, że jesteśmy świetnie przygotowani do kompleksowych rozwiązań dla profesjonalnej gastronomii. Dzięki decyzji o wsparciu otrzymanej od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dostaliśmy szansę na rozwój biznesu na Dolnym Śląsku, co stanowi silny bodziec do dalszego umacniania pozycji firmy na krajowym rynku producentów profesjonalnego sprzętu gastronomicznego. Pozwoli to również na uruchomienie produkcji nowych, bardzo zaawansowanych technologicznie hybrydowych, oporowo-mikrofalowych urządzeń do podgrzewania dań, dedykowanych dla profesjonalnej gastronomii – mówi Jerzy Pyka, prezes Soda Pluss.

Soda Pluss działa na rynku od ponad 20 lat. Wcześniej zajmowała się importem sprzętu gastronomicznego, ale w związku z problemami logistycznymi w czasie pandemii koronawirusa zdecydowała się na produkcję własnych urządzeń.

Inwestycja Soda Pluss przyczyni się do rozwoju branży gastronomicznej w Gminie Miękinia. Spółka planuje zwiększenie zatrudnienia i wdrożenie rozwiązań proekologicznych.

Źródło: LSSE

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...