niedziela, 3 marca, 2024

Nowa linia autobusowa 310

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

Od 4 września mieszkańcy Jagodna i Wojszyc będą mieli dostęp do nowej linii autobusowej 310, która zapewni dogodny dojazd do świeżo powstałego zespołu szkolno-przedszkolnego przy Asfaltowej. 

Wprowadzenie nowej linii autobusowej to owoc współpracy różnych podmiotów. Strażnicy miejscy aktywnie informują mieszkańców o trasie autobusu, a radni osiedlowi oraz lokalne parafie włączają się do kampanii informacyjnej, docierając do jak największej liczby osób. 

Jagodno i Wojszyce to miejsca, gdzie piesi i rowerzyści mają pierwszeństwo. Strefy zamieszkania z ograniczeniem prędkości do 20 km/h tworzą bezpieczne przestrzenie dla spacerujących i jeżdżących na rowerze. Ścieżki rowerowe przy głównych ulicach oraz strefy uspokojonego ruchu w nowszych częściach osiedla umożliwiają komfortowe podróżowanie alternatywnymi środkami transportu.

Nowa linia autobusowa 310 ma na celu nie tylko zaoferowanie uczniom i ich rodzinom wygodnego dojazdu do szkoły, ale także zachęcenie do korzystania z transportu publicznego. To również sposób na zmniejszenie korków i zanieczyszczenia powietrza, wspierając bardziej ekologiczne i zrównoważone społeczności.

Źródło: UM Wrocław

NAJNOWSZE

POLECAMY