12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaEdukacjaNowa placówka oświatowa na Maślicach

Nowa placówka oświatowa na Maślicach

-

Dynamicznie rozwijające się osiedle Maślice wzbogaci się o kolejną placówkę oświatową.

Już we wrześniu przy ulicy Białostockiej 47 rozpocznie działalność Przyjazny Zespół Szkolno-Przedszkolny, który pomieści około 1000 dzieci.

Dzień otwarty

W sobotę 16 marca odbył się dzień otwarty, podczas którego mieszkańcy mogli zobaczyć budynek od środka, poznać szczegóły funkcjonowania placówki oraz dowiedzieć się więcej na temat procesu rekrutacji. Inwestor zapewnia, że prace budowlane przebiegają zgodnie z planem.

Nowoczesna infrastruktura

Dwukondygnacyjna placówka składa się z części głównej oraz dwóch skrzydeł połączonych korytarzami. Na parterze znajdziemy blok sportowy oraz stołówkę z kuchnią. Z kolei na dachu pojawią się panele fotowoltaiczne. Przedszkole będzie miało 13 sal, natomiast w szkole zaplanowano 21 klas, w tym sale lekcyjne i pracownie przedmiotowe. Ponadto w budynku znajdzie się biblioteka, świetlica oraz pomieszczenia dla nauczycieli i personelu pomocniczego.

Otwarcie 2 września

Przyjazny Zespół Szkolno-Przedszkolny będzie funkcjonował na tych samych zasadach co inne placówki gminne. Inwestor prywatny odpowiada za budowę, a działalność będzie finansowana z dotacji miejskich.

Rozwój infrastruktury oświatowej

W ubiegłym roku w pobliżu ulicy Białostockiej, przy ulicy Lubelskiej, otwarto Publiczną Szkołę Podstawową Specto dla stu uczniów. We wrześniu planowane jest otwarcie kolejnych placówek:

  • Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ulicy Cynamonowej dla 1200 uczniów i przedszkolaków,
  • przedszkola i żłobka dla 280 dzieci przy ulicy Rajskiej.

Wyłoniono również wykonawcę na budowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ulicy Zwycięskiej, którego otwarcie nastąpi w 2026 roku.

patronat medialny
ŹródłoUM Wrocław
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...