26 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaKulturaNowa przestrzeń dla ukraińskiego teatru w Polsce

Nowa przestrzeń dla ukraińskiego teatru w Polsce

-

Instytut Grotowskiego otwiera swoje drzwi dla niezwykłej sceny ukraińskiej. To ogromny krok naprzód. Umożliwi on nie tylko prezentację ukraińskiego teatru, ale również rozwój więzi między naszymi narodami.

Festiwal Teatru na faktach „Antybohaterka” to wydarzenie pełne różnorodnych narracji i spojrzeń na świat. To jednocześnie platforma, na której scena ukraińska otworzy dyskusję na temat kultury i jej dostępności dla największej obecnie mniejszości narodowej w naszym kraju. W szczególności we Wrocławiu. To niezwykła okazja, by zastanowić się, jak możemy budować mosty i nawiązywać więzi, wykorzystując sztukę. 6 lipca 2023 r. festiwal odbędzie się w całości w języku ukraińskim (z polskimi napisami). To wyjątkowe wydarzenie da nam możliwość zanurzenia się w atmosferze ukraińskiego języka i kultury.

Teatr GAS zaprezentuje premierę spektaklu „Wiosna, lato, jesień, zima i znowu wiosna”. Ten niezwykły projekt powstał we Wrocławiu, a jego twórcy, Sofiia Onishchenko, Daria Bogdan (z Charkowa) i Vasylyna Martseniuk (z Bachmutu), włożyli całe serce w jego realizację. Inspiracją do spektaklu były wywiady z Ukraińcami i Ukrainkami, które wpisano w fabułę utworu „Piosenka lasu” Łesi Ukrainki. Po spektaklu odbędzie się dyskusja pod tytułem „Największa mniejszość”. 

Źródło: Instytut im. Jerzego Grotowskiego 

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!