niedziela, 3 marca, 2024

Powstaje nowa szkoła Specto

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

Specto to nowa szkoła, która powstanie przy ul. Lubelskiej 95 a, we Wrocławiu. Na początek uruchomione zostaną cztery klasy. Otwarcie placówki już we wrześniu. 

Nową szkołę wybuduje i poprowadzi Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty. Specto będzie placówką publiczną, działającą na tych samych zasadach, co gminna. Zostanie też włączona do miejskiego systemu rekrutacji.

– Zwiększanie liczby miejsc w placówkach oświatowych, szczególnie na rozwijających się osiedlach, należy do najważniejszych zadań miasta. A współpraca z inwestorem zewnętrznym jest jednym ze sposobów jego realizacji – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – A nowe inwestycje edukacyjne, to inwestycje, z których jesteśmy szczególnie dumni. Wiemy bowiem, jak bardzo poprawiają one komfort życia naszych mieszkańców – dodaje.

Aby mogła powstać nowa szkoła, niezbędne będzie przeniesienie placu zabaw. Mieści się on na wschodniej części terenu należącego do budynku ZSP nr 12. Plac zabaw, który powstał w ramach WBO 2018, zostanie przeniesiony w całości. Dodatkowo zostanie wzbogacony o nowe urządzenie. Jego przeniesienie było konsultowane z liderką projektu. 

Plac zabaw ZSP nr 12
Plac zabaw ZSP nr 12

W pierwszym etapie uruchomione zostaną cztery oddziały szkolne. Powstanie też świetlica, szatnie i węzeł żywieniowy. Do września 2024 r. szkoła powiększy się dwukrotnie, do ośmiu oddziałów. Jeżeli będzie taka potrzeba szkołę będzie można rozbudować.

Budynek nowej szkoły powstanie w technologii modułowej. Rekrutacja do Specto rozpocznie się już 8 maja. Szczegóły na stronie www.specto-wroclaw.operator.edu.pl.

Źródło: UM Wrocław

 

NAJNOWSZE

POLECAMY