27.7 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneLegnicaNowa wystawa "ZIEMIA PAMIĘTA"

Nowa wystawa „ZIEMIA PAMIĘTA”

-

Legnicka Galeria, we współpracy z Fundacją FLOWLAND oraz OP ENHEIM, otwiera drzwi do fascynującej podróży przez sztukę, historię i współczesność. Zapraszamy na wystawę o wymownym tytule „ZIEMIA PAMIĘTA”.

1 września o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż, który otworzy drzwi do tej niezwykłej ekspozycji. Wydarzenie to nie tylko pozwoli nam zanurzyć się w sztuce, ale także będzie okazją do spotkania z samymi artystami. Następnego dnia, 2 września o 12:00, odbędzie się spotkanie z twórcami, gdzie będziemy mieli szansę poznać kulisy ich prac i dowiedzieć się, co skłania ich do tworzenia.

Centralnym elementem wystawy jest tona ziemi, która nie tylko nawiązuje do nazwy wydarzenia, ale również symbolizuje głębokie związki człowieka z ziemią jako miejscem narodzin, życia i pamięci. Wystawę wypełnią prace artystów, takich jak Lisa Maria Baier, Theo Guicheron, Patrycja Plich, Oscar Lebeck, Bartłomiej Puch, Viktoriia Tofan oraz Anastasiia Zazuliak. 

Dodatkowo w trakcie wernisażu odbędzie się wyjątkowy performens autorstwa Theo Guicherona i Patrycji Plich. Artyści odczytają wiersze, które wpisują się w kontekst wystawy, tworząc niezwykłe przeżycie dla zmysłów.

Kuratorką wystawy jest Jagna Domżalska, historyczka sztuki. Wystawę możemy podziwiać w Galerii RING w Legnicy do 8 października 2023 roku. Wstęp wolny. 

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!