12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaZdrowieNowe Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu

Nowe Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu

-

Wrocławskie Centrum Zdrowia rozpoczęło budowę nowego Centrum Zdrowia Psychicznego, które będzie przeznaczone dla osób pełnoletnich, będących w kryzysie zdrowia psychicznego i z doświadczeniem choroby psychicznej.

Nowe Centrum Zdrowia Psychicznego powstaje przy ulicy Stalowej, w dzielnicy Grabiszyn. Inwestorem jest Wrocławskie Centrum Zdrowia, miejski podmiot, który prowadzi w sumie dziesięć placówek medycznych na terenie Wrocławia.

W nowym obiekcie znajdą się dzienny oddział psychiatryczny, gabinety lekarskie oraz zabiegowe, sale terapeutyczne, świetlice, pracownia kulinoterapii oraz część administracyjna.

Budowa nowego Centrum Zdrowia Psychicznego potrwa 15 miesięcy i pochłonie 8 mln zł. z budżetu Wrocławskiego Centrum Zdrowia.

Do nowego budynku przy ul. Stalowej przeniesiona zostanie główna siedziba Centrum Zdrowia Psychicznego, mieszcząca się obecnie w wynajmowanym budynku przy ul. Ostrowskiego 13c.

Nowa placówka ma pomóc jeszcze większej liczbie pacjentów. Powstaje na terenie istniejącej przychodni „Grabiszyn”, gdzie rozebrano część budynku i rozpoczęto rozbudowę. Dzięki temu utworzone zostaną dwa odrębne obiekty służby zdrowia.

Źródło: UM Wrocław

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...