12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNieruchomościWspółpraca LSSE i Gminy Prochowice - powstanie nowe osiedle mieszkaniowe

Współpraca LSSE i Gminy Prochowice – powstanie nowe osiedle mieszkaniowe

-

Wójt Gminy Prochowice, Alicja Sielicka, podpisała list intencyjny z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Tym samym rozpoczęła współpracę mającą na celu stworzenie nowych mieszkań w pobliżu powstającego Parku Przemysłowego Miękinia-Środa Śląska.

Mieszkania dla przyszłych pracowników

Nowe osiedla mają zaspokoić rosnący popyt na lokale mieszkalne w okolicach parku, gdzie powstają nowe miejsca pracy. Docelowo park zajmie ponad 400 ha i zgromadzi firmy, centra biznesowe oraz placówki naukowo-badawcze. Inwestycje te generują zapotrzebowanie na lokale mieszkalne dla pracowników, zarówno wysoko wykwalifikowanych specjalistów, jak i osób zatrudnionych w sektorze usług.

Współpraca dla rozwoju

Gmina Prochowice zadeklarowała wolę sprzedaży gruntów pod budowę osiedli, a LSSE zajmie się ich przygotowaniem i komercjalizacją. Współpraca ma zapewnić powstanie nowoczesnych i komfortowych mieszkań, odpowiadających potrzebom przyszłych mieszkańców.

Ogromny potencjał

Park Przemysłowy Miękinia-Środa Śląska to strategiczna inwestycja o ogromnym potencjale. Położenie blisko autostrady A4 i Wrocławia, a także bliskość uczelni wyższych i międzynarodowego portu lotniczego sprawia, że teren ten jest atrakcyjny dla inwestorów.

Przykładowe inwestycje

W Świętem, na terenie LSSE, w maju 2023 roku otwarto fabrykę PepsiCo – najbardziej zrównoważony środowiskowo zakład firmy w Europie. Inwestycja warta ponad miliard złotych do 2025 roku stworzy 450 nowych miejsc pracy.

Amerykański gigant technologiczny, Intel, zapowiedział natomiast budowę Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników na terenie podstref Miękinia i Środa Śląska. To największa inwestycja w historii wolnej Polski, która pochłonie blisko 20 mld zł i stworzy ponad 2 tys. miejsc pracy.

Podpisanie listu intencyjnego to ważny krok w kierunku zapewnienia odpowiedniej infrastruktury mieszkalnej dla osób, które będą pracować w Parku Przemysłowym Miękinia-Środa Śląska. Współpraca LSSE i Gminy Prochowice jest przykładem dobrej praktyki i pokazuje, jak ważne jest łączenie sił w celu realizacji strategicznych celów.

Źródło: LSSE

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...