12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneWrocławNowe mosty Chrobrego poprawią komunikację we Wrocławiu

Nowe mosty Chrobrego poprawią komunikację we Wrocławiu

-

29 października 2023 roku nastąpi otwarcie nowych mostów Chrobrego, które łączą Sępolno ze Swojczycami.

Przeprawy nad kanałem przeciwpowodziowym i żeglugowym na Odrze mają nowe jezdnie, drogi dla rowerów, chodniki, są ładnie oświetlone.

Budowa nowych mostów Chrobrego kosztowała ponad 83 miliony złotych i była finansowana z budżetu miasta. Mosty powstały w ciągu drogi wojewódzkiej 455 prowadzącej do Wrocławia z Jelcza-Laskowic. W sumie mają 186 metrów długości i ponad 27 metrów szerokości.

Nowe mosty mają większą nośność niż stare, które zostaną zamknięte po otwarciu nowych. Dzięki temu na Swojczyce i Wojnowo będą mogły jeździć większe autobusy, co poprawi komfort przejazdu.

W najbliższych tygodniach wykonawca będzie kończył prace przy infrastrukturze: drogowej, rowerowej, chodnikowej, pielęgnował zieleń oraz realizował prace porządkowe. Trwa także projektowanie trasy tramwajowej na Swojczyce. Trasa będzie liczyła blisko 1,8 km i w znacznej większości będzie przebiegać wydzieloną trasą.

Na przystankach tramwajowych i autobusowych będą wiaty z zielonym dachem. W wąskich pasach zieleni zastosowano specjalne systemy, aby zwiększyć dostępność przestrzeni dla korzeni drzew i poprawić warunki wegetacyjne.

Źródło: Wrocławskie Inwestycje

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...