12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaZdrowieNowe pracownie mammograficzne na Dolnym Śląsku

Nowe pracownie mammograficzne na Dolnym Śląsku

-

Centrum Onkologii we Wrocławiu wspólnie z Samorządem Województwa Dolnośląskiego uruchomiło cztery nowe pracownie mammograficzne. Powstały one w miejscowościach, w których dotąd nie było dostępu do stacjonarnych badań przesiewowych w kierunku raka piersi.

Nowe pracownie powstały w Trzebnicy, Strzelinie, Lwówku Śląskim oraz Lubaniu. Rejestracja do pracowni ruszy 2 listopada br. 

Od 1 listopada 2023 roku do programu profilaktyki raka piersi będą uprawnione kobiety w wieku 45-74 lat. Dotychczas badania mammograficzne były dostępne dla kobiet między 50 a 69 rokiem życia.

Badanie mammograficzne jest bezpłatne i nie wymaga skierowania. Może je wykonać każda kobieta w wieku 45-74 lat, która nie ma przeciwwskazań medycznych.

Wszystkie badania wykonane w nowych pracowniach będą przesyłane do Dolnośląskiego Centrum Onkologii, gdzie doświadczeni radiolodzy z Centrum Chorób Piersi poddadzą analizie wykonane zdjęcia mammograficzne. To pierwsza taka sieć w Polsce zakładająca centralizację danych badań mammograficznych.

Źródło: DCOPiH

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...