16.8 C
Wrocław
wtorek, 28 maja, 2024
reklama
Strona głównaEdukacjaNowe przedszkole przy al. Hallera 77a we Wrocławiu

Nowe przedszkole przy al. Hallera 77a we Wrocławiu

-

Przedszkolaki we Wrocławiu mają powód do radości. Nowe przedszkole przy al. Hallera 77a oficjalnie przyjęło pierwsze grupy dzieci. W trakcie specjalnych „dni adaptacyjnych”, maluchy wraz z rodzicami mieli okazję odkryć urok nowej placówki oraz poznać przyszłych opiekunów.

Początek września przyniesie rozpoczęcie zajęć w nowej siedzibie przedszkola. Budynek przy al. Hallera 77a, którego budowa kosztowała miasto ponad 15,7 mln złotych, zostanie wkrótce wypełniony śmiechem i energią wrocławskich przedszkolaków. Docelowo w przedszkolu znajdzie się aż 8 grup, które będą tworzyć przestrzeń dla 200 dzieci.

Dwukondygnacyjny budynek Przedszkola nr 141 zapewni dzieciom wyjątkową przestrzeń do nauki i zabawy. Powierzchnia użytkowa wynosząca około 1806 m2 zawiera 8 sal z węzłami sanitarnymi i praktycznymi magazynkami. Przedszkolaki oraz nauczyciele będą mogli korzystać z dodatkowych pomieszczeń, takich jak sala rekreacyjna (117 m2) oraz sala do zajęć terapeutycznych (26 m2). Nie zabraknie także przestrzeni socjalnych, administracyjnych i gospodarczych.

Nowe przedszkole dba nie tylko o wnętrza, ale i o otoczenie dzieci. Na aktywnych maluchów czekają dwa place zabaw, wzbogacone o sesyjną ścieżkę sensoryczną. Zieleń wokół placówki zyskała nowe życie dzięki ponad 14 drzewom i 1,5 tys. krzewów posadzonych w ramach inwestycji. Dodatkowo, budynek sam w sobie wykorzystuje wiele rozwiązań proekologicznych.

Budynek przedszkola to przykład zrównoważonej architektury. Energooszczędne oświetlenie oraz system zarządzania oświetleniem i odzyskiwania ciepła z wentylacji mechanicznej to tylko niektóre z innowacyjnych rozwiązań w budynku.

Warto podkreślić, że we wrześniu otwarte zostaną również Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Asfaltowej, który docelowo będzie przystosowany dla 1200 dzieci, oraz Publiczna Szkoła Podstawowa przy ul. Lubelskiej. 

Źródło: UM Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!