25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneWrocławNowe szkoły i przedszkola we Wrocławiu

Nowe szkoły i przedszkola we Wrocławiu

-

We Wrocławiu trwa budowa 8 publicznych placówek edukacyjnych. W ostatnich dniach rozpoczęły się prace na budowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Białostockiej. Placówka przyjmie 800 uczniów i 200 przedszkolaków. Otwarcie we wrześniu 2024 r. 

Będzie to placówka publiczna funkcjonująca na takich samych zasadach, jak inne miejskie. Z własnych środków wybuduje ją inwestor zewnętrzny, a działalność zostanie finansowana z dotacji miejskiej.

Placówka przy ul. Białostockiej będzie szkołą obwodową z własnym rejonem edukacyjnym. To odciąży Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 przy ul. Suwalskiej i jeszcze bardziej uzupełni ofertę edukacyjną w tej części miasta. Dodatkowo w przedszkolu będzie miejsce dla 200 maluchów – zaznacza Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM Wrocław. – O taką inwestycję zabiegali mieszkańcy Maślic – osiedla, które bardzo mocno się rozwija – dodaje.

Szkoła na 800 uczniów

Nowa dwukondygnacyjna placówka będzie się składać z części głównej oraz dwóch skrzydeł połączonych korytarzami. Na poziomie 0 zaplanowano blok sportowy oraz stołówkę i kuchnię.

Na parterze uczyć się będą uczniowie klas 1-3. Znajdzie się tam 11 sal lekcyjnych, toalety i strefa wypoczynkowa. Z kolei uczniowie z klas 4-8 będą mieli swoje sale na 1. piętrze. Tam powstanie 17 klas oraz pracownie. Będą też pokoje: logopedyczny, psychologa, pielęgniarski oraz gabinet pedagoga.

Przedszkole dla 200 maluchów

Przedszkolaki będą mieć zajęcia we wschodnim skrzydle budynku, na parterze oraz 1. piętrze. Znajdzie się tam 8 sal przedszkolnych oraz jedna sala zabaw. Do przedszkola zaplanowano niezależne wejście od wschodniej części placówki.

Na zewnątrz powstanie: 

  • wielofunkcyjne boisko sportowe do gry w piłkę nożną lub w koszykówkę
  • bieżnia do biegu na 60 m oraz skocznia w dal. 
  • parking zewnętrzny dla samochodów oraz dla rowerów.

Nauka w nowej placówce przy ul. Białostockiej ma się rozpocząć 1 września 2024 r.

Wjazd od ul. Białostockiej i ul. Koziej

Przed uruchomieniem zespołu szkolno-przedszkolnego – do użytku oddany zostanie także nowy układ drogowy. W tym celu zostanie przebudowana ul. Białostocka oraz dobudowany fragment drogi do ul. Koziej.

Na odcinku od ul. Koziej do ul. Białostockiej powstanie nowa droga wraz z chodnikiem. Będą też miejsca postojowe, progi zwalniające na jezdni oraz nowe latarnie. Wszystko po to, by ułatwić dojazd oraz dojście do budynku placówki z dwóch stron.

Źródło: UM Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!