16.8 C
Wrocław
wtorek, 28 maja, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneNowe Termy Uzdrowiskowe w Cieplicach Śląskich-Zdroju

Nowe Termy Uzdrowiskowe w Cieplicach Śląskich-Zdroju

-

Termy Uzdrowiskowe to nowa inwestycja Uzdrowiska Cieplice z Grupy Kapitałowej KGHM. Inwestycja o wartości ponad 60 mln zł ma zostać zakończona w 2025 roku.

Na placu budowy trwają obecnie prace ziemne oraz badania geologiczne. Wykonywane są również prace związane z zabezpieczeniem fundamentów Domu Zdrojowego, który będzie połączony z Termami Uzdrowiskowymi.

Termy Uzdrowiskowe powstaną na zapleczu Domu Zdrojowego i będą z nim połączone. W obiekcie znajdzie się nowoczesna baza zabiegowa, basen z leczniczą wodą termalną, strefa SPA, 176 miejsc noclegowych, sala konferencyjna i restauracja.

W nowym obiekcie planowane jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w postaci wód termalnych. Wody będą wykorzystywane nie tylko do celów balneologicznych, lecz również jako ciepła woda użytkowa oraz do ogrzewania budynku.

Do nowych Term Uzdrowiskowych zainteresowanych kuracjuszy, również komercyjnych, przyciągać ma profesjonalna kadra i zabiegi lecznicze. Uzdrowisko zamierza poszerzyć ofertę zabiegową korzystając z doświadczenia i wiedzy pracowników.

Źródło: KGHM

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!