niedziela, 14 kwietnia, 2024
patronat medialny
Strona głównaNieruchomościNowelizacja specustawy mieszkaniowej | Korzyści i wyzwania dla deweloperów

Nowelizacja specustawy mieszkaniowej | Korzyści i wyzwania dla deweloperów

-

reklama

Najnowsze wyniki sondy przeprowadzonej przez serwis nieruchomości dompress.pl potwierdzają rosnące zainteresowanie deweloperów nowelizacją specustawy mieszkaniowej.

Nowelizacja specustawy mieszkaniowej zyskuje na znaczeniu, otwierając nowe możliwości inwestycyjne dla deweloperów. Budowa mieszkań na zdegradowanych terenach po-handlowych i biurowych może przyczynić się do rewitalizacji obszarów, przyciągnąć nowych mieszkańców i poprawić jakość życia. Ponadto, umożliwia to zróżnicowanie oferty mieszkaniowej, oferując różne opcje mieszkań w unikalnych lokalizacjach.

Wpływ rygorystycznych wymogów parkingowych na ceny mieszkań jest obiektem kontrowersji. Nakaz projektowania 1,5 miejsca postojowego na każde mieszkanie nie jest zgodny z trendami proekologicznymi i ograniczaniem liczby samochodów w centrach miast. Deweloperzy obawiają się wzrostu kosztów inwestycji, który przekłada się na wyższe ceny mieszkań. Ograniczenie liczby miejsc parkingowych wpływa również na kreację terenów zewnętrznych, które mogłyby być wykorzystane na rekreację i wypoczynek.

Deweloperzy widzą potencjał w terenach po-handlowych i biurowych. Ich centralna lokalizacja i dobra infrastruktura komunikacyjna stanowią atrakcyjne możliwości inwestycyjne. Jednak nowe regulacje dotyczące współczynnika miejsc parkingowych mogą wpływać na koszty realizacji inwestycji i ostateczne ceny mieszkań. Niektórzy deweloperzy argumentują, że współczynnik 1,5 nie jest spójny z ideą ekologicznych osiedli i współczesnymi trendami urbanistycznymi.

Deweloperzy podkreślają potrzebę uwzględnienia indywidualnych wymogów inwestycji przy określaniu liczby miejsc parkingowych. W zależności od lokalizacji i charakterystyki projektu, różne współczynniki są uzasadnione. Niektóre inwestycje skoncentrowane na komunikacji miejskiej i kolejowej nie potrzebują tak dużego udziału miejsc postojowych.

Nowelizacja specustawy mieszkaniowej ma potencjał do rozwoju biznesu deweloperów. Udostępnienie nowych terenów pod budowę mieszkań, zwłaszcza na terenach po-handlowych i biurowych, otwiera możliwości tworzenia unikalnych projektów mieszkaniowych. Deweloperzy podkreślają potrzebę efektywnej współpracy z władzami lokalnymi i dostosowania regulacji do realiów rynku.

Źródło: Materiał prasowy

patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

Azja Południowo-Wschodnia to region pełen tajemnic, kontrastów i zapierających dech w piersiach widoków. Od tętniących życiem metropolii po idylliczne plaże i egzotyczne dżungle, każdy...