23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaZdrowieNowoczesny ultrasonograf dla Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych

Nowoczesny ultrasonograf dla Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych

-

W ramach programu społecznego „KGHM na rzecz samorządów Zagłębia Miedziowego”, do Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych trafi nowoczesny ultrasonograf. 

W siedzibie KGHM odbyło się symboliczne wręczenie czeków na tzw. „miękkie” projekty. W przypadku Polkowic, oznaczało to przekazanie 300 tys. zł na zakup nowoczesnego urządzenia diagnostycznego do polkowickiej przychodni. Samorządy mają swobodę wyboru celu wydatkowania otrzymanych środków.

Program „KGHM na rzecz samorządów Zagłębia Miedziowego” funkcjonuje od 2020 roku. Dotychczas samorządy otrzymały wsparcie w wysokości 13,5 mln zł, z czego tegoroczna edycja przyniosła 14 samorządom kwotę 3,5 mln zł. Fundusze te służą głównie projektom o charakterze „miękkim”, związanym z profilaktyką prozdrowotną, edukacją i ekologią.

Otrzymane środki pomagają samorządom w różnorodnych dziedzinach, takich jak kultura, ochrona zdrowia, wyposażenie szpitali, wzmocnienie straży pożarnych oraz renowacja zabytkowych świątyń. Współpraca z Fundacją KGHM dodatkowo umożliwia realizację projektów o charakterze kulturalnym i społecznym.

Źródło: UG Polkowice

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!