niedziela, 3 marca, 2024

Nowy fabryka pomp ciepła na Dolnym Śląsku

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

Firma Bosch zainwestuje blisko 1,2 mld złotych w nową fabrykę produkcji pomp ciepła. Nowa fabryka będzie zlokalizowana w Dobromierzu na Dolnym Śląsku. 

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na 2024 rok. Produkcja wystartuje na przełomie 2025/2026 roku. Do 2027 roku ma powstać około 500 nowych miejsc pracy.

Źródło: infoWire.pl
Źródło: infoWire.pl

Nowa fabryka będzie produkować zewnętrzne i wewnętrzne jednostki pomp ciepła.

Jestem bardzo dumny, że mogę ogłosić powstanie kolejnego zakładu produkcyjnego Grupy Bosch w Polsce. Firma Bosch od wielu lat produkuje w naszym kraju komponenty do układów hamulcowych, urządzenia AGD i osprzęt do elektronarzędzi. Teraz powitamy nowy, innowacyjny produkt, który jest ważnym rozwiązaniem grzewczym opartym na OZE – pozwala na ograniczenie użycia paliw kopalnych i wspiera przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. To świetna wiadomość zarówno dla Polski, jak i dla Grupy Bosch w Polsce – mówi Rafał Rudziński, prezes zarządu firmy Robert Bosch i przedstawiciel Grupy Bosch w Polsce.

Bosch wykorzysta najlepsze praktyki w celu wspierania produkcji przyjaznej dla klimatu. System grzewczy będzie zasilany zieloną energią z certyfikatem OZE. 

Bosch rozszerza produkcję pomp ciepła

Dolny Śląsk ma centralne położenie w Europie Środkowej i dobrze rozwinięte połączenia logistyczne. Dzięki temu koszty logistyczne mogą zostać zredukowane.

Inwestycja Grupy Bosch w Dobromierzu to nie tylko znaczący krok na drodze europejskiej transformacji energetycznej, ale także najlepszy dowód na to, że niemiecki lider branży doskonale rozpoznaje wyzwania zrównoważonego rozwoju stojące przed Polską i całym kontynentem – tak w wymiarze technologicznym jak i społecznym. Nowy zakład lokowany na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to wreszcie przykład mądrej synergii – łączącej myśl niemieckiej innowacji z duchem polskiej przedsiębiorczości – mówi Piotr Wojtyczka, Prezes Zarządu WSSE Invest-Park.

Bliskość uznanych uczelni wyższych oraz instytutów badawczych zlokalizowanych we Wrocławiu zapewnia dostępność wysoko wykwalifikowanej kadry.

Źródło: infoWire.pl

NAJNOWSZE

POLECAMY