25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaZdrowieNowy tomograf komputerowy uCT 780 trafi wreszcie do Polkowic

Nowy tomograf komputerowy uCT 780 trafi wreszcie do Polkowic

-

Wkrótce pacjenci w Polkowicach będą mieli dostęp do najnowocześniejszego narzędzia klinicznego w diagnostyce obrazowej. Mowa o tomografie komputerowym uCT 780.

Decyzja o przekazaniu tego sprzętu do Polkowic została ogłoszona podczas specjalnego spotkania w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. Minister Krzysztof Kubów, szef gabinetu politycznego premiera, przekazał burmistrzowi Polkowic, Łukaszowi Puźnieckiemu, promesę na nowy tomograf.

Decyzję o przekazaniu tomografu do Polkowic rząd podjął w tym tygodniu. Polkowicka przychodnia, PCUZ, sukcesywnie rozbudowuje swoje wyposażenie medyczne o nowoczesny sprzęt. Tomograf uCT 780 jest kolejnym istotnym krokiem w tym procesie. Mariusz Piskórz, odpowiedzialny za sprawy medyczne w PCUZ, podkreślał na spotkaniu znaczenie diagnostyki w procesie leczenia pacjentów.

Pozyskanie tomografu komputerowego dla Polkowic było efektem współpracy wielu osób i środowisk. Burmistrz Polkowic zaznacza, że taka współpraca jest kluczowa dla dbałości o zdrowie mieszkańców. Tomograf uCT 780, który trafi do Polkowic, jest narzędziem najwyższej klasy w diagnostyce obrazowej. Wyposażony w unikalną technologię Z-detektor, umożliwia rejestrację drobnych szczegółów przy minimalnym narażeniu na promieniowanie. Jego duża liczba warstw obrazowych i wysoka prędkość obrotowa zapewniają doskonałą jakość obrazowania serca, umieszczając go wśród czołowych narzędzi klinicznych.

Źródło: UG Polkowice

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!