niedziela, 14 kwietnia, 2024
patronat medialny
Strona głównaKulturaOpera Wrocławska triumfuje w prestiżowym konkursie teatralnym

Opera Wrocławska triumfuje w prestiżowym konkursie teatralnym

-

reklama

Organizatorem 17. edycji ogólnopolskiego konkursu dla teatrów muzycznych i operowych jest Mazowiecki Teatr Muzyczny. Tegoroczna edycja przynosi wielkie powody do radości dla Opery Wrocławskiej, ponieważ aż pięcioro jej artystów znalazło się w gronie nominowanych.

Nominacje ogłoszono 12 czerwca, natomiast wyboru dokonało jury. W jego skład weszli wybitni polscy artyści i specjaliści muzyczni. Przewodniczącą kapituły była Iwona Wujastyk, dyrektorka Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

Ogłoszone nominacje w tym konkursie są dla nas potwierdzeniem wysokiej jakości poziomu artystycznego reprezentowanego przez Operę Wrocławską – mówi Izabela Kurc-Kuriata, p.o. Dyrektora Opery Wrocławskiej. – W ubiegłym roku podczas uroczystej gali w Mazowieckim Teatrze Muzycznym odebraliśmy z rąk kapituły pięć statuetek Jana Kiepury. Liczymy na dokładnie taki sam wynik w tym roku. Serdecznie gratuluję naszym artystom, którzy swoim talentem i pracą zasłużyli na to wyróżnienie.

Opera Wrocławska może pochwalić się nominacjami w kilku różnych kategoriach. Prezentujemy listę nominowanych artystów i ich osiągnięć:

  • Najlepsza tancerka – Anna Kowalska za wybitną rolę w spektaklu baletowym „Don Juan” w choreografii Giorgia Madii, przy muzyce Ch.W. Glucka,
  • Najlepszy tancerz – Łukasz Ożga i Andrzej Malinowski za imponujące kreacje w spektaklu baletowym „Don Juan” w choreografii Giorgia Madii, przy muzyce Ch.W. Glucka,
  • Najlepsza śpiewaczka operowa – Hanna Sosnowska-Bill za wspaniałą rolę w operze „Manon” Julesa Masseneta,
  • Najlepszy dyrygent – Adam Banaszak za doskonałą interpretację w spektaklu baletowym „Don Juan” w choreografii Giorgia Madii, przy muzyce Ch.W. Glucka.

Należy podkreślić, że wszyscy artyści zgłoszeni przez Operę Wrocławską do konkursu awansowali do finałowej rundy. To ogromny sukces dla tej instytucji.

Nagrody dla zwycięzców konkursu zostaną wręczone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 25 września.

Źródło: Opera Wrocławska

patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

Azja Południowo-Wschodnia to region pełen tajemnic, kontrastów i zapierających dech w piersiach widoków. Od tętniących życiem metropolii po idylliczne plaże i egzotyczne dżungle, każdy...