14 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaEdukacjaOpowiadanie i audiobook o neuroróżnorodności dla młodzieży

Opowiadanie i audiobook o neuroróżnorodności dla młodzieży

-

W dzisiejszym świecie, gdzie różnorodność i inkluzja stają się coraz ważniejsze, kluczowe jest, aby edukować młode pokolenie o neuroróżnorodności.

EY Polska, Fundacja Zaczytani i Fundacja JiM wychodzą naprzeciw tej potrzebie, oferując opowiadanie i audiobook dla młodzieży w wieku 13-16 lat.

„Czasem idzie się przed sobą” to historia, która porusza tematykę neuroróżnorodności w sposób przystępny i angażujący dla młodych odbiorców. Opowiadanie śledzi losy grupy nastolatków, którzy odkrywają, że jeden z ich kolegów ma autyzm. Ta doświadczenie staje się dla nich okazją do lepszego zrozumienia neuroróżnorodności i budowania bardziej tolerancyjnego społeczeństwa.

Aby wzbogacić lekturę, do opowiadania dołączono audiobook zrealizowany przez wolontariuszy z EY. Nagrania zostały wykonane pod okiem doświadczonych trenerów, którzy zadbali o to, aby głosy aktorów wiernie oddawały emocje bohaterów.

Inicjatywa ma na celu:

  • Pogłębianie wiedzy młodzieży o neuroróżnorodności.
  • Kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji.
  • Inspirowanie do refleksji nad relacjami i współdziałaniem.
  • Wspieranie rozwoju emocjonalnego młodzieży.

Dodatkowe materiały edukacyjne

Oprócz opowiadania i audiobooka, projekt oferuje również artykuł ekspercki skierowany do rodziców, nauczycieli, pedagogów i rówieśników. Artykuł zawiera informacje na temat neuroróżnorodności, wskazówki dotyczące budowania relacji z osobami neuroatypowymi oraz pomysły na wykorzystanie opowiadania w edukacji.

Bezpłatny materiały edukacyjne dostępne są na stronie www.przedsoba.zaczytani.org. 

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!