25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaBiznesOrange Polska zmniejsza wykluczenie cyfrowe

Orange Polska zmniejsza wykluczenie cyfrowe

-

Orange Polska w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) wybudował lub buduje sieć światłowodową, która obejmuje zasięgiem ponad 400 tys. gospodarstw domowych i 3 tys. szkół. Łączna długość wybudowanej sieci to ponad 25 tys. kilometrów.

Wybudowana przez Orange sieć światłowodowa jest otwarta dla wszystkich operatorów, którzy chcą świadczyć klientom usługi detaliczne. Dzięki temu mieszkańcy miejscowości objętych zasięgiem sieci mają dostęp do konkurencyjnych ofert internetu światłowodowego.

Inwestycje Orange Polska w ramach POPC powstają na terenach tzw. „białych plam”, czyli w miejscach słabiej zaludnionych, gdzie szanse na doprowadzenie superszybkiego łącza z przyczyn biznesowych są mniejsze. Dzięki temu Orange wyrównuje szanse mieszkańców głównie wsi i małych miasteczek na dostęp do edukacji, zdalnej pracy, prowadzenia biznesu w sieci, czy załatwiania codziennych spraw online.

Mimo ogromnej skali zrealizowanych już projektów, w Polsce nadal istnieją miejsca, gdzie brakuje odpowiedniej jakości dostępu do sieci. Orange Polska jest zdeterminowany do dalszych inwestycji i liczy na to, że kolejne programy operacyjne pozwolą wyrównać szanse Polaków na dostęp do internetu i zbudować zasięg na obszarach tzw. białych plam.

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!